Toyota Yeni Otomobilini Tanıttı. Performans Canavarı GR Corolla 300 HP ve Çok Öfkeli


Toyota, GR modellerinin ne kadar iddialı olabileceğini gösterecek olan yeni GR Corolla’yı tanıttı. İşte 300 HP asfalt canavarının ilk görüntüleri.

Toyota, uzun süredir Toyota denilince akla gelen klasik otomobil tasarımlarından uzaklaşmak ve performansa hitap eden araçlar üretmek için bir süredir çalışıyor. Toyota’nın 2020’de tanıttığı ikinci Yaris GR ile birlikte büyük beğeni toplayan yeni GR modeli duyuruldu.

Yeni Toyota Corolla, birçok ülkede merakla beklenmesine rağmen satışa sunulmayan Yaris GR’nin ardından duyuruldu. Toyota’nın yeni GR Corolla’sındaki bu performans canavarına bir göz atalım.

300 HP’li yeni Toyota GR Corolla, yolların tozunu attıracak!

Toyota GR Corolla

Toyota’nın üçüncü GR modeli olacak Corolla GR merakımızı giderdi. Toyota’nın GR Yaris modeline birçok yönden benzese de özellikle güç açısından Yaris GR’nin kardeşi olacağı söylenebilir. Yaris GR’nin 261 hp geliştirmesinin ardından Toyota, yeni GR Corolla modeliyle çıkışını 300 hp’ye çıkardı. Aynı zamanda yeni GR modelinde kullanılan 300 hp (223 kW) ve 273 lb-ft (370 Nm) üreten turboşarjlı 1.6 litre üç silindirli ve dört tekerlekten çekiş ile kullanıcılar sürüş keyfi yaşayacak.

Performans tutkunlarını tatmin etmek için tasarlanan otomobil, ağırlığı azaltmak için karbon fiber tavan kullanıyor. Bu, aracın daha da hızlı gitmesini sağlar ve gaza bastığınız anda mevcut gücü hissedeceksiniz. Ayrıca aracın tork dağılımında değişiklik yapmanıza olanak sağlayarak sürüşü daha keyifli hale getirmek için yeni “oyuncaklar” eklendi. 6 ileri ve manuel şanzımanın yanı sıra 60: 0’tan 50:50 veya 30:70’e isteğe göre değiştirebileceğiniz ön ve arka tekerlekler arasındaki tork dağılımı ile nasıl sürmek istediğinizi tanımlayabilirsiniz.

Core Edition ve Circuit Edition olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle satışa sunulacak olan GR Corolla, her iki versiyonda da Toyota’nın bilgi-eğlence sistemi Entune’a sahip olacak. Tam bir performans canavarı olacak Toyota GR Corolla’nın kesin fiyatı ve lansman tarihi henüz bilinmiyor. Ancak bazı tahminlere göre Toyota GR Corolla Core Edition 32.000$ ( 470.000 TL) başlangıç ​​fiyatıyla satışa sunulacak.

Toyota GR Corolla’nın bazı ‘Karizmatik’ fotoğrafları

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir