Türk Lirasının Daha Değerli Olduğu Ülkeler


Türk Lirasının Daha Değerli Olduğu Ülkeler! Meraklıları her yıl döviz bürolarında verdikleri para ile aldıkları para arasındaki farka baktıklarında yurtdışına seyahat ediyorlar ama Türk parasının değerli olduğu ülkeler var, bu bu kafa karışıklığını ortadan kaldırdı. Özellikle Euro, Dolar, Pound ve Türk Lirası gibi para birimleri arasındaki artan uçurum, ziyaretçileri Türk Lirası’nın değerli olduğu ülkelere yöneltmiştir. 10 Euro gibi yüksek Türk lirası rakamı çıkınca hepimiz 50 liranın bir paket değerinde olduğu ülkeleri merak etmeye başladık. Amerika’dan Avrupa’ya, Asya kıtasından Afrika’ya kadar her kıtada Türk Lirası’nın geçerli olduğu ülkeler var. İşte Türk Lirasının Daha Değerli Olduğu Ülkeler

İşte Türk Lirasının Daha Değerli Olduğu Ülkeler

Ukrayna

Türk Lirasının Daha Değerli Olduğu Ülkeler

Avrupa kıtasında yer almasına rağmen, Ukrayna kimlik kartıyla, vizesiz ve pasaportsuz ziyaret edebileceğiniz ülkelerden biridir. 2020’de 1 Türk Lirası 3,9 Ukrayna Grivnası’na eşittir. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Ukrayna, eğlenceli gece hayatı, tarihi güzellikleri, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi eserleri, Unesco Dünya Mirası ve eşsiz içecekleriyle mutlaka gelmeniz gereken ülkelerin başında geliyor.

Tayland

Türk Lirasının Daha Değerli Olduğu Ülkeler

Türk parası değerli ülkeler arasında en güzeli hangisi dersek Tayland doğal güzelliği ile öne çıkabilir. Budist tapınakları, eşsiz mimarisi ve keskin kokulu mutfağı, plajları, spa merkezleri, masajları ve eğlence kulüpleri ile mutlaka ziyaret etmeniz gereken ülkelerden biri burası. 2020’de 1 Türk lirası 4,55 Tayland bahtına eşittir.

Çek Cumhuriyeti

Romantik ülkeler listesinin ilk 10’unda kesin yer alacak ülkelerden birisi olan Çek Cumhuriyeti Prag şehriyle ünlü.  Her yıl binlerce turistin akın ettiği Prag tam bir Orta Avrupa şehri diyebiliriz. Gotik mimarinin en güzel örneklerini görebileceğiniz ülkede doyasına gezerek sokak aralarında kesinlikle kaybolmalısınız. Oldukça küçük olan bu şehirde muhteşem cafeler, restoranlar bulunuyor. Para birimi ise bizim Türk lirasına göre oldukça düşük kurlu seyrediyor. 1 Türk lirası yaklaşık olarak 3,57 Çek korunasına denk geliyor. Ancak buranın pahalı bir şehir olduğunu söylememizde fayda var.

Sırbistan 

Son yıllarda uluslararası seyahatlerde Türklerin gözdesi olan Sırbistan, asla yabancı olamayacağınız coğrafi bölgelerden biridir. Başkent Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği yerde yer alır ve şehrin en güzel yerleri nehir manzaralı destinasyonlarla tanımlanır. Sırbistan’ın en büyük şehri olan Belgrad, renkli gece hayatı, tarihi yerleri, savaş kalıntıları ve coğrafi güzellikleri ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. 2020 itibariyle 1 Türk lirası, 15.28 Sırp dinarına eşdeğer kabul ediliyor. Şehirde uzun süre keyifli bir konaklama geçirmeniz mümkün.

Gürcistan 

Karadeniz’e kıyısı olan Gürcistan’a sadece kimlikle, vize ve pasaport gerekmeden gidebilirsiniz. Türkiye’nin sınır ülkesinde yaşamak oldukça uygun. Son yıllarda turizmde adından söz ettiren ülkede özellikle kumarhaneler dikkat çekiyor. Tarihi ve doğal güzelliği ile öne çıkan Gürcistan’ın para birimi Gürcü Larisidir. Bugüne kadar Gürcü lari 0,24 GLR olan 1 Türk Lirası’na eşdeğerdir.

Arjantin

Güney Amerika’nın en popüler ülkelerinden biri olan Arjantin, doğal güzelliği ve heyecanlı tango geceleriyle turistlerin en çok rağbet ettiği yerlerden biri. Arjantin’e fiyatlarımızda pek şanslı değildik ama Arjantin’in ucuz bir ülke olduğunu ve Türk parasının değerli olduğunu hatırlatmak isteriz. Arjantin tangosunu öğrenmek istiyorsanız Türk Lirası’nın değerli olduğu Arjantin’i seçerek kendi ülkenizde dünyaca ünlü dansı öğrenebilirsiniz. Bugün 1 Türk Lirası 10,28 Arjantin Pesosuna eşittir.

RUSYA

Vizesiz seyahat edebileceğiniz Rusya, her mevsim görülecek yerleri, Kızıl Meydan ve Moskova’daki eğlence hayatıyla ön plana çıkıyor. Özellikle kış aylarında kar şenlikleri ile bir parti ülkesine dönüşen Rusya’da Puşkin Müzesi, Lenin Mozolesi, Kremlin Sarayı ve birçok müze görebileceğiniz tarihi eserlerden bazıları. Türk parasının çok değerli olduğu bir ülkede 10,29 Rus rublesi 1 Türk Lirası’na denk kabul ediliyor.

Makedonya

Yeme, içme, konaklama ve seyahat masraflarının çok ucuz olduğu Makedonya’ya seyahat etmek için vizeye ihtiyacınız yok! Büyük İskender’in diyarında yurtdışında uygun fiyatlı bir tatil geçirebilirsiniz. En önemli ve güzel şehirleri arasında Ohri ve Üsküp bulunmaktadır. Manastırlarıyla ünlü Bitola şehrine uğramadan Makedonya’dan ayrılmayın! Türk lirasının değerlendiği bu ülkede 1 TL, yaklaşık 10 Makedon dinarına denk geliyor. Balkan ülkelerini baştan sona keşfetmek için Balkan turları sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir