Türkiye’ye Yeni GSM Operatörü Geliyor: Numaralar ‘0510’ ile Başlayacak


Türkiye’nin dördüncü GSM operatörünün Mart 2022’den itibaren abone toplamaya başlayacağı açıklandı. 2009 yılından bu yana sektörde olan NETGSM, önümüzdeki aydan itibaren abone toplamaya başlayacak ve yeni mobil operatör olarak hareket edecek.

2009 yılından bu yana Türkiye’de teknoloji ve telekomünikasyon hizmeti veren NETGSM, yakın zamanda GSM operatörü olarak da faaliyet göstereceğini duyurdu. Şirket açıklamalarına göre NETGSM, Mart 2022’den itibaren abone alımına başlayacak. Böylece Türkiye’nin dördüncü büyük GSM operatörü; Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’dan sonra NETGSM olacak.

NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Öcal, Turkcell ile anlaşma yaptığını ve 0510 22X XXXX numaralı telefonuyla test işlemini gerçekleştirdiğini söyledi. Alandan haberdar olduklarını ifade eden Öcal, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu’na başvurduklarını ve tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Yeni GSM Operatörü “NETGSM’e özel uygulamalar olacak”

NETGSM

Adem Öcal, yaptığı açıklamalarda NETGSM’e özel uygulamalar olacağını ve bu uygulamaları çok yakın bir gelecekte tanıtacaklarını ifade etti. “Uygulamalarımızı da yakın zamanda duyuracağız. Özellikle M2M ve IoT kullanımı konusunda abonelerimizi geleceğe hazırlayacağız.” diyen Öcal, oldukça iddialı cümleler kurmuş oldu. Bu uygulamaların detayları ile ilgili bilinen bir şey yok.

Diğer operatörlere göre biz, yapacağımız katma değerli kampanyalarla fark yaratacağız. Hayatımızı kolaylaştıran, konforunu artıran tüm sektörlerde Makinalar Arası İletişim (M2M) ve nesnelerin interneti (IoT), mobil uygulamalar, kontrol sistemleri gibi teknolojik yazılım ve donanımsal ürünler olarak tanımlanan katma değerli hizmetler, yapay zekayla kısa süre içinde yaşantı şeklimizde, eğitimden iş hayatımıza köklü değişikliklere sebep olacak. Dolayısıyla bu ürünlerin uygulamasında kullanılacak iletişim alt yapılarına hızlı/esnek cevap vereceğiz.” ifadelerini kullanarak neler yapacaklarına dair bilgi de veren Adem Öcal’ın sözlerini ne denli tutabileceğini hep birlikte göreceğiz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir