Twitter, Uygulama İçi Alışveriş Özelliği Test Aşamasında


Son zamanlarda getirdiği özelliklerle gündemden eksilmeyen Twitter, tüm bu özelliklere bir tane daha ekledi. Kullanıcılara uygulamadan çıkmadan alışveriş yapma imkanısağlayan bu özellik, şirketlerin profillerine yeni bir alışveriş bölümü ekliyor.

Twitter, durgun geçirdiği uzun zamanın ardından uygulamasına yeni özellikler yağdırmaya başladı. Paylaşıma verilen yanıtı beğenmeme, Twitter Blue, Super Thanks ve Süper Takip gibi özelliklerini geliştirmeye devam eden şirket, platform üzerinden alışveriş yapan kullanıcılarını sevindirecek bir gelişmeyle karşımızda.

Edinilen bilgilere göre Twitter, üzerinde çalıştığı bu özellikle birlikte uygulamadan çıkmadan alışveriş yapılmasını mümkün hale getirecek. İşte diğer yeniliklerin arasına eklenecek olan alışveriş özelliğinin detayları:

Twitter ürünlerin keşfedilmesi ve satın alınması arasında köprü kurulması hedefleniyor:

8Son zamanlarda platforma getirdiği özelliklerle gündemden düşmeyen Twitter, bu özelliklere bir yenisini daha ekledi. Kullanıcılara uygulamadan çıkmadan alışveriş yapma imkanı sunan bu özellik, şirketlerin profillerine bir alışveriş bölümü ekliyor.

Twitter, durgun geçen uzun zamanın ardından uygulamasına adeta yeni özellikler yağdırmaya başladı. Paylaşıma verilen yanıtı beğenmemeSüper TakipSuper Thanks ve Twitter Blue gibi özelliklerini geliştirmeye devam eden şirket, platform üzerinden alışveriş yapan kullanıcılarını sevindirecek bir gelişmeyle karşımızda.Bilgilere göre Twitter, üzerinde çalıştığı bu özellikle birlikte uygulamayı terk etmeden alışveriş yapılmasını mümkün kılacak. İşte diğer yeniliklerin arasına eklenecek olan alışveriş özelliğinin detayları:

Ürünlerin keşfedilmesi ve satın alınması arasında köprü kurulması hedefleniyor:

Twitter alışveriş modülü

Söz konusu olan bu özellik, yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi şirketlerin, profillerine satılmasını istediği ürünlerini ekleyebilecekleri bir bölme yerleştiriyor ve Twitter kullanıcılar bu kısımdan ürünlere göz atabiliyor. Twitter kullanıcısı, ürünü almak istediği zaman uygulamadan çıkmadan, ürünün resmî sitesine yönlendiriliyor ve alışverişini güvenli bir şekilde burada gerçekleştirebiliyor.

Twitter’dan gelen bilgilere göre özellik, şimdilik sadece uygulamayı İngilizce kullanan iOS kullanıcılarına açık. Tüm kullanıcılar için ne zaman erişilebilir olacağı hakkında ise elimizde henüz net bir bilgi bulunmuyor. 

Son olarak içinde Arden Cove ve GameStop’ın da bulunduğu 12 şirket tarafından kullanılan özelliğin ne zaman farklı firmalara açılacağı hakkında bir bilgi verilmedi.

WhatsApp ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının da alışveriş alanında satıcılara kolaylık sağlayacak yeni özellikler üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu bağlamda platformlarını alışveriş alanında da güçlendirmek isteyen sosyal medya platformları için rekabette yeni bir alanın ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Alışveriş modülü olarak da niteleyebileceğimiz özellikle birlikte Twitter, Süper Takip ve Twitter Blue gibi gelir elde edeceği özelliklere bir yenisini daha eklemiş olacak. Özellik hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir