Yök Başkanı Açıkladı: Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitime Geçiyoruz.


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Erol Özvar, 2022-2023 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu. Öğrenciler okula çalışmak ve sınavlara girmek için gelecekler.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, değerlendirmeyi gündeme aldı. Özvar’ın açıklamasında, 2022-2023 eğitim öğretim yılında genel olarak yüz yüze eğitim verileceği belirtildi. Rektör YÖK Özvar, öğrencilerin yüz yüze eğitimin yanı sıra dijital öğretim materyallerinden de yararlanacağını söyledi.

Üniversiteler, COVID19 pandemisi nedeniyle önce uzaktan eğitime geçmiş, ardından karma eğitim yani hem uzaktan hem de yüz yüze eğitime geçmiştir. Bu durum artık sona eriyor gibi görünüyor. Çünkü Erol Özvar’ın açıklamasına göre önümüzdeki eğitim-öğretim yılı yüz yüze olacak. Öğrenciler okula çalışmak ve sınavlara girmek için gelecekler.

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitime Geçiyoruz. “Her türlü tedbir alınsın!”

Yüz Yüze Eğitim

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“YÖK olarak değerli rektörlerimizle yeni akademik yılda artık yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini ifade etmek, burada sizler vesilesiyle kamuoyuna duyurmak isterim. Önümüzdeki dönemden itibaren inşallah yüz yüze eğitim öğretime başlayacağız. Hiç şüphe yok ki online veya dijital eğitim, öğretim imkanlarından da istifade etmeye devam edeceğiz. Fakat uzun bir aradan sonra artık yükseköğretim kurumlarımızda üniversitelerimizde, kampüslerimizde, öğretim elemanlarımızla, hocalarımızla, öğrencilerin dershanede, derslikte bir araya gelmelerini, buluşmalarını önemsiyoruz.

Yeni dönemde değerli üniversite rektörlerimizden, yöneticilerimizden beklediğimiz hususların başında yüz yüze eğitim konusunda her türlü gerekli tedbirleri bir an önce almanız gelmektedir. Yönetim kurulları, senatolar ile bu konuda dönem bitmeden gerekli çalışmaları bir an önce başlatmanızı sizlerden istirham ediyoruz.”


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara