Uyanış Büyük Selçuklu 27. Bölüm Fragmanı Yayınlandı


Uyanış Büyük Selçuklu 27. Bölüm Fragmanı TRT 1‘de yayınlandı. 5 Nisan Pazartesi Saat 20:00’da yayınlanacak olan dizinin yeni bölümünde, aşkla, gizemlerle ve mücadele ile harmanlanmış destansı bir yolculuk…
Melikşah, Anadolu’yu Türklere açan ve yurt olarak görmelerini sağalyan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünden sonra tahta geçiyor. Aynı gün çok kötü bir haber alır ve sevdiği Kıpçak hatunu Başulu’yu çocuğunu doğurken, kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığından dolayı yeni doğan bebek, devletin devam etmesi için büyük tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum büyük bir zorluk olsa da ondan haber almamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Uyanış Büyük Selçuklu 27. Bölüm Fragmanı

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan devraldığı Selçuklu Devleti’nin güçlü yapısını geliştirerek doruklara çıkarır. Ama Selçuklu sınırları büyümeye başladıkça hem iç düşmanları hem de iç düşmanlar çoğalmaktadır.
Doğduğu günden beri kaderinin devletle bir yazıldığı, ve ölümüne dek tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetiştirilmiş olan Sencer, yıllarca aldığı yüksek eğitimle idealist bir kahramana dönüşmüştür ve bu kahramanlık ruhu onu Sultan Melikşah’ın ölüm fedaisi yapar.

Uyanış Büyük Selçuklu 27. Bölüm Ne Zaman?

Uyanış Büyük Selçuklu 27. Bölümü 5 Nisan Pazartesi, Saat 20:00’da.

Uyanış Büyük Selçuklu 27. Bölüm Hangi Kanalda?

Uyanış Büyük Selçuklu 27. Bölümü TRT 1 kanalında yayınlanacaktır.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara