Van Gölü Fotoğrafı Nasa Yarışmasında Finale Kaldı


Van Gölü fotoğrafı finale kaldı. 2016 senesinde çekilen bir fotoğrafı, NASA’nın düzenlediği “Dünya Turnuvası” adlı fotoğraf yarışması kapsamında finale kaldı. Şimdiye kadar 30 fotoğrafı geride bırakan, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan çekilen fotoğraf, iddialı olan “Hareket Halindeki Yıldızlar” adlı bir fotoğraf ile rekabet edecek.

Geçtiğimiz zamanlarda sizlerle paylaştığımız bir görselimizde, NASA‘nın düzenlemiş olduğu “Dünya Turnuvası” adlı bir turnuvadan söz etmiştik.  

Geleneksel olarak devam eden bu turnuvadaki özel nokta ise Van Gölü’nün uzaydan çekilen bir görüntüsünün yarı finale kadar yükselmiş olmasıydı. Bir de sizlere, Van Gölü fotoğrafına nasıl oy vereceğinizi de göstermiştik. Bu çaba, karşılığını almış durumda. Van Gölü‘ne ait uzaydan çekilmiş olan bu fotoğraf, rakiplerini eleyerek finale yükselmiş bulunmakta.

Yarışma toplamda 32 fotoğraf ile başladı. Uluslararası Uzay İstasyonu‘ndan (ISS) çekilen hepsi birbirinden güzel olan görüntüler bulunuyordu. Van Gölü fotoğrafı, yarışmanın ilk kısmında 28 rakibini geride bırakmayı başardı ve yarı final sahnesinde Bahamalar’ın fotoğrafıyla karşılaşmıştı. Sizlerin desteğiyle yarı finaldeki rakibini de geride bırakmayı başaran bu fotoğraf şimdi de “Hareket Halindeki Yıldızlar” adlı ve oldukça etkileyici bir fotoğraf olan bu fotoğraf ile rekabet edecek.

Van Gölü fotoğrafı

ISS’ten çekilmiş ve Dünya Turnuvası kategorisinde finale kalan Van Gölü fotoğrafı ise şu şekilde görünüyor.

Dünya Turnuvası kapsamında finale kalmayı başaran ve Kate Rubins adlı bir astronot tarafından 2016 senesinde çekilmiş olan fotoğraf, dünyadaki en büyük sodalı göl olma unvanına sahip olan Van Gölü’nü bu fotoğrafla dünyaya duyurmuş bulundu. Bu fotoğraf hepimizin göğsünü kabartmayı başardı aslında. Söylemeden geçmeyelim bu başarılı fotoğrafa destek olmak gerekiyor.

Van Gölü fotoğrafı için nasıl oy kullanabiliriz peki? İşte kısaca yapmanız gerekenler

Sizler de turnuvanın başından bu yana 30 fotoğrafı geride bırakarak birinciliğe doğru giden bu  Van Gölü fotoğrafına destek olmak istiyorsanız. 12.04.2121 tarihine kadar oy kullanabilirsiniz. Fotoğraf için oy kullanmak çok kolay. Buradaki bağlantıya tıklayın ve Van Gölü fotoğrafına sektikten sonra “Submit Your Ballot” butonuna basın. Sevindirici sonucu sizlerle paylaşacağımızı umut ederek büyük bir heyecanla bekliyoruz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir