Vergi Borcu Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır? e-Devlet


Geçtiğimiz günlerde 7326 sayılı kanun niteliğinde yürürlüğe giren yeni vergi borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır? Bu günkü yazımızda anlattık.

Vergi Borcu Yapılandırma

Vergi borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır?

Yapılandırma başvurusu için birçok yöntem mevcut. Bunlardan en hızlı ve pratik olanı şüphesiz e-Devlet ya da direkt olarak Gelir İdaresi Başkanlığı‘nın resmi internet sayfasından başvuru yapmak olacaktır. İlk başta buradan Gelirler İdaresi Başkanlığının İnteraktif Vergi Dairesine ya da dilerseniz buradan e-Devlet sayfasına giriş yapın. Daha sonra sizden 7326 Bazı Alacakların Yapılandırılması Kanunundan yararlanmak için ‘Kullanıcı Girişi’ alanından giriş yapmanız ya da e-Devlet ile giriş yapmanız istenecektir.

Vergi Borcu Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sisteme girişinizi yaptıktan sonra vergi borcunuzun yapılandırması için bir form doldurmanız gerekecek. Formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuz tamamlanmış olacak. Diğer yandan şahsen ya da posta yolu ile dilediğiniz bir Sosyal Güvenlik Merkezi’ne borç yapılandırması için başvurabilirsiniz.

Kanun kapsamında sunulan yapılandırma imkanlarından faydalanmak için 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yapılması gerekmektedir.

Örnek yapılandırma başvuru videosu;


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara