WhatsApp’ta Reklam Gösterimi Başlıyor


Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp Hikayelerinde artık reklamlar gösterilecek. 2014 yılında Facebook tarafından satın alınan Whatsapp anlık mesajlaşma uygulaması her geçen yapılan geliştirmeler ile yeni özelliklere kavuşurken şimdi de reklam gösterimine hazırlanıyor. Kullanıcılar tarafından oldukça sevilen Whatsapp Durumlar özelliğinde artık reklamların çıkacağını açıklayan Facebook önümüzdeki aylarda ilk reklam gösterimlerine hazırlanıyor.

Whatsapp Reklamları Geliyor

Facebook hem kendi ana uygulaması Facebook hem de fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram’a ait kullanıcıların verilerini kullanarak uzun bir süredir reklam gösterimleri yapmaktaydı. Şimdi de yeni bir reklam modeli ile Whatsapp uygulamasında yer alan Whatsapp durumları bölümünde reklam modeli geliştirdiğini duyurdu. Şirketler artık Whatsapp durumlarınıza reklam verebilecek.

Whatsapp reklamlarının hangi verileri kullanarak reklam göstereceği ise büyük bir tartışma yaratmış durumda. Geçtiğimiz aylarda Whatsapp kullanıcılarının verilerini Facebook ve Instagram uygulamalarında kullandığı için hakkında dava açılan Facebook, Whatsapp kullanıcılarının verilerini Facebook ve Instagram uygulamaları ile entegre edip bir reklam modeli hazırlıyorsa eğer bu yeni bir dava konusu olabilecek.

Whatsapp Durum Reklam

Facebook, Whatsapp uygulamasında yer alan kullanıcı sözleşmesinde bir değişikliğe giderek Whatsapp, kullanıcılarının Facebook ve Instagram uygulamalarının kendi kişisel verilerini kullanmasını kabul etmiş sayılacak.

8 Şubat günü verilerin Facebook ve Instagram ile paylaşılmaya başlanması bekleniyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara