Yaz Saati Uygulaması 2021 Başladı Türkiye’de Saatler İleri Alındı mı?


Yaz Saati Uygulaması 2021 uygulamas birçok ülkede başladı. Dün gece itibari ile birçok ülke yaz saati uygulamasına geçerek saatlerini 1 saat ileri aldı. Peki Türkiye’de Saatler İleri Alındı mı? sorusu gündeme geldi ve soran birçok okuyucumuz oldu. Türkiye’de saatler ileri alınmadı. Bunun sebebi ise, son 5 yıldır ülkemizde artık yaz saati uygulaması geçerli değil.

Yaz Saati Uygulaması Başladı

Yaz Saati Uygulaması 2021 Başladı Saatleriniz İleri Alınmış Olabilir

Otomatik olarak yaz saatine geçiş yapan ülkeler genellikle Avrupa ülkeleri olduğundan dolayı birçok işletim sistemi otomatik olarak yaz saati uygulamasına geçiş yapmış olabilir. Bu yüzden akıllı telefon ve bilgisayarlarınızın saatlerinin Türkiye Saati ile eşleştirin ve doğru olduğundan emin olun.

Herkesin bildiği gibi, birçok ülkede gün ışığından daha çok yararlanmak için yaz saati kullanıyor ve saat değişikliğine gidiyor. İlkbaharda bir saat ileri alınan saatler, sonbaharda ise bir saat geri alınıp gündüz süresinin daha uzun olması hedefleniyor. Ülkemiz de uzun bir süre boyunca bu uygulamayı kullanan ülkeler arasındaydı ancak 5 yıl önce yaz saati uygulaması iptal edilerek sabit saat uygulamasına geçildi ve o zamandan beri saatlerimizi ileri ya da geri almıyoruz.

Saatlerinizin doğru olup olmadığını öğrenmek için www.trt1.com.tr internet sitesine gidin ve oradaki saat ile kendi akıllı telefon ve bilgisayar saatlerinizi eşleştirin. Her iki yerde de saatleriniz aynı ise saatlerinizi ileri veya geri almak için işlem yapmayınız.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara