Yeni iPad Mini, Yeni Ekranı İle Yüzleri Güldürecek


DSCC CEO’su Ross Young yeni iPad Mini için yeni bir rapor yayınladı. Raporda yeni iPad Mini’nin ekranı ve tasarımı ile ilgili bilgilere de yer verdi.

Yeni iPad Mini, Yeni Ekranı İle Yüzleri Güldürecek

iPhone 13 ekranı için de ortalıkta birçok iddia dolaşıyor ve bu iddiaların bir yenisi de iPad Mini 6 için geldi. Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları (DSCC) CEO’su, Apple iPad Mini 6 için bir rapor yayınladı. Apple tarafından iPad Mini 6 için henüz bir bilgi paylaşılmasa da iddianın geldiği kişi (DSCC) CEO’su Ross Young olunca doğruluk payı olduğu belitiliyor.

Yeni iPad Mini 6 Ekranının 8.3 İnç Olacağı İddia Ediliyor.

DSCC CEO’su Ross Young, iPad Mini 6 ekranının 8.3 inç ile geleceği ve dar bir çerçeveye sahip olacağını iddia etti. Daha önce Apple analisti Ming-Chi Kuo, cihazın 8,5 inç ile 9 inç arasında bir ekran boyutuna sahip olabileceğini belirtmişti. M1 işlemcili iPad Pro‘nun Mini-LED teknolojisi ile gelmesi üzerine iPad Mini 6‘nın da bu LED teknolojisi ile geleceği iddia edilmişti fakat bu iddialar çürütüldü. Ross Young, yayınladığı raporda yeni iPad Mini‘nin daha ince, tek tip çerçevelerle geleceği ve Home tuşunun olmayacağını belirtiyor.

Tasarım olarak yeni iPad Mini’nin dördüncü nesil iPad Air’e benzeyen bir görünüme sahip olacağı iddia ediliyor. Ayrıca, yeni iPad Mini’nin Apple A15 Bionic işlemcisi ile geleceği de iddia edilenler arasında. Aynı işlemcinin iPhone 13 serisinde de olması bekleniyor. Yeni iPad Mini’de USB Type-C portu ve yan tarafa gömülü bir Touch ID desteğine sahip olacağı belirtiliyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir