Yeni Toyota Elektrikli Otomobil BZ4X Tanıtıldı


Önümüzdeki sene satışa sunulacak olan Yeni Toyota Elektrikli Otomobil bZ4X, şirketin dünyanın geniş bir bölümüne sunacağı ilk elektrikli otomobili olarak gün yüzüne çıktı. Toyota bZ4X, şirketin dünyanın geniş bölümüne sunacağı ilk elektrikli otomobil olmanın yanında Toyota’ nın temelin oluşturacak yeni E-TNGA elektrikli otomobil platformunu kullanabilecek ilk araçta olacak.

Toyota Elektrikli Otomobil

Yeni Toyota Elektrikli Otomobil BZ4X gelecek sene satışa çıkacak

Toyota yeni EV modeli olan bu araç hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi. Tek bilinen, şirketin daha önce yayına aldığı bilgiler. Aracın kullanacak olduğu T-TNGA platformu Subaru ile birlikte geliştirilmiş olup bu nedenle bZ4X dört çeker yani 4 tekerlekten çekiş gücüne sahip olacak.

Aracın geçtiğimiz günlerde paylaşılan konsept görüntüleri, geleneksel kapı kolları, emniyet kemerleri, aynaları, çeşitli iç düğmeler ve anahtarlar gibi tüm işlevli özellikleri için net bir bakış açısı sunmaktadır.

Toyota Elektrikli Otomobil

Yeni çıkacak olan bZ4X modeli biraz RAV4 ‘e benziyor. Ama ona göre daha alçak bir tavana, süper uzatılmış bir dingil mesafesine ve daha eğimli bir kapağa sahip. Çıkıntıları oldukça kısa tutulan bZ4X modeli, köşeli çizgilere sahiptir. Ayrıca otomobilin iç mekanı havadar ve oldukça yenilikçi yapısıyla dikkat çekiyor.

Toyota ‘nın yeni elektrikli otomobili bZ4X gelecek yılın ortasında dünya çapında satışa sunulacak. ABD versiyonu için kesin olarak satış tarihi henüz verilmedi.

Toyota Elektrikli Otomobil

bZ4X, Toyota için “sıfırın ötesinde” anlamında olan bZ adlı yeni bir elektrikli model alt markasının ilk modeli olacak. 2025 yılına kadar Toyota, tam olarak elektrikli bZ modellerinden 15 farklı yeni üretim tanıtacak. Bunların, bazılar yakıt hücreli ve hibrit otomobiller olmak üzere toplam 70 elektrikli otomobili kapsayan yeni bir planın parçası olacak.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara