Yeni Windows 11 İçin Karanlık Mod Nasıl Açılır?


Yeni Windows 11 İçin Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Windows 11 İçin Karanlık Mod Nasıl Açılır? Microsoft şirketi, Windows 10’dan sonra Windows 11 üzerindeki Karanlık mod eklentisini kullanıcıları için eskisine nazaran fazlasıyla geliştirdi. İşte Windows 11 İçin Karanlık Mod Nasıl Açılır? sorusunun cevabı.

Windows 11 İçin Karanlık Mod Nasıl Açılır? Geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulan Windows 11 sürümü ile birlikte birçok yeni iyileştirme geldi. Bunların çoğu görsel tabanlı yeniliklerle gelen iyileştirmeler. Microsoft’un Windows 11’i yeniden yaratma şeklini ve ara yüz basitliğini tamamen son kullanıcılara göre düzenlemesi de kullanıcılar için büyük bir artı oluşturdu.

Her pencerede ve Başlat menüsündeki ovalleştirilmiş köşeler ile kullanıcı için arayüzde rahat bir ara yüz yapmayı hedefleyen Windows 11, yazılımlar da dahil olmak üzere gelen işletim sisteminin tüm temasını komple karanlık yapabilen daya iyi ve daha gelişmiş bir karanlık mod sürümüne de sahip.

Karanlık mod zaten halihazırda Windows 10 sürümünde mevcuttu ama bu karanlık mod Windows 11’deki kadar kullanışlı değildi.

Windows 11’de Karanlık Mod Açma

  1. Masaüstünde iken sağ tıklayıp kişiselleştir seçeneğine basarak doğrudan kişiselleştirme bölümüne gidip ya da Ayarlar bölümünden kişiselleştirme bölümüne girebilirsiniz.

2. Hemen ardından oradaki bölümden TEMALAR a basın.

3.Temayı değiştir bölümünün altındaki Windows (Koyu) seçeneğine tıklayın.

4. Ya da Temalar yerine Renkler bölümüne gittikten sonra Renginizi seçin kısmından Koyu seçeneğini seçebilirsiniz.

İşte bu kadar, işlem tamamdır. Bu şekilde Windows temanızı ve rengini istediğiniz şekilde değiştirip kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

Bu şekilde Windows 11 de Karanlık Modu bu kadar basit bir şekilde açıp aynı şekilde de kapatabilirsiniz. Windows 11 Ayrıca, kapalı veya açık temaya bağlı olarak otomatik olarak ayarladığı aydınlık mod ve karanlık mod duvar kağıtlarına da sahiptir.

Windows 11 i deneyimlemek için Buraya tıklayıp Windows 11’e geçebilirsiniz. Deneyimlerinizi bizlerle paylaşmak için yorumlar bölümünden faydalanabilirsiniz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara