Yerli ve Milli Aşı “TURKOVAC” için E-Nabız Randevuları açıldı!


Geçtiğimiz günlerde üçüncü faz aşamasına giren yerli aşı TURKOVAC için gönüllü olmak isteyen kişilere e-Nabız üzerinden randevu alımı açıldı.

Yerli ve Milli Aşı “TURKOVAC” için E-Nabız Randevuları açıldı!

Pandemi döneminin başlarından beri geliştirilmekte olan yerli Covid-19 aşısı TURKOVAC artık son aşamada. Geçtiğimiz ay üçüncü faz aşamasına girdiği duyurulan TURKOVAC aşısı için gönüllülük randevusu verilmeye başlandı.

Yerli aşı TURKOVAC için gönüllüler randevu alabilir

TURKOVAC aşısının üçüncü faz çalışmaları bir süredir devam etmekte ve E-Nabız üzerinden seçmeli olarak gönüllüler kabul ediliyordu. 2020 yılının başlarından beri geliştirilmeye devam edilen yerli aşı TURKOVAC artık gönüllü kişilere de uygulanacak. Türkiye Sağlık Enstitüleri Birliği (TÜSEB) ile Kayseri Erciyes Üniversitesi ortaklığında geliştirilen aşıyı olmak isteyenler şu andan itibaren E-Nabız sistemine şifreleriyle giriş yapıp randevularını alabilirler.

Yerli aşı TURKOVAC için gönüllüler randevu alabilir

Önceden sadece internet sitesi üzerinden gönüllü olarak aşı olabiliyorken uygulamaya yeni eklenen “Aşı çalışması için gönüllü ol” butonundan üçüncü doz aşı için randevu alma imkanına sahipsiniz.

Ülkemizde toplam yapılan aşı sayısı 70 milyonu aşmışken ilerleye haftalarda tam manasıyla devreye girecek olan TURKOVAC aşısı ile bu süreç daha da hızlanacaktır. Şu an ülkemizde Biontech ve Sinovac aşılamaları devam ediyorken yerli aşının sürece dahil olması, 0 vaka sayısı olan hedefe bizi biraz daha yakın hale getirecektir.

Sizler de aşı için gönüllü olacak mısınız ? Yorumlar kısmında bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir