YouTube, Avrupa Ülkelerinde Videoların İzleme Kalitesini Düşürecek


YouTube artık yüksek talebi karşılamak için videoları için standart akış hızları sağlayacak. Geçmişte Netflix, çözünürlük için bir üst sınır belirledi, böylece herkes evde izleyebilir. Son günlerde, pandemi nedeniyle çoğu insan geri çevrildi ve YouTube, Avrupa’da video kalitesini sınırlandırma kararı aldı. Bu kararın nedeni, çok sayıda kullanıcı nedeniyle hattın su basmasını önlemektir.

Youtube

Şirket, Reuters’a yaptığı bir konuşmada “varsayılan olarak AB içindeki tüm trafiği geçici olarak standart çözüme değiştireceğine” söz verdi. Karar, bir AB sanayicisi olan Thierry Breton’un yayın hizmetleri çağrısında bulunması sonrasında alındı. Netflix, geçtiğimiz birkaç ay içinde Avrupa’daki tüm yayın akışlarının bit hızını 30 gün boyunca düşürmeye karar verdiklerini ve uygulamanın Avrupa İnternet ağlarındaki Netflix trafiğini yaklaşık% 25 oranında azaltacağını duyurdu.

Breton Youtube hakkında ne demişti?

Bildiğiniz gibi salgın bir yıldan fazla sürdüğü için birçok insan evlerini terk etmedi veya evlerini terk edemedi. Bu nedenle, birçok kişi çeşitli nedenlerle internete yöneldi. İnternet, özellikle eğitim ve iş hayatı için de kullanılmaktadır.

YouTube, Telif İhlal Suçlarını ve Reklama Uygun İçerikleri Artık Videolar Yüklenmeden Evvel Denetleyecek

İnternet servis sağlayıcıları, altyapılarının artan talebi karşılayabilecek düzeyde olduğunu söylüyor. İngiliz telekomünikasyon şirketi BT geçtiğimiz günlerde% 35 ila% 60 büyüme gördüklerini ve tam kapasiteye ulaşmadan önce daha fazla alan olduğunu açıkladı.

Vodafone (Vodafone) ve Çin’de de faaliyet gösteren bir başka telekomünikasyon şirketi TalkTalk, British Broadcasting Corporation’a (BBC) internet trafiğinde bir artışla karşı karşıya olduklarını ancak bu durumun kapasitelerini sınırlamayacağını söyledi.

İnternet servis sağlayıcıları, altyapılarının artan talebi karşılayabilecek düzeyde olduğunu söylüyorlar. İngiliz telekomünikasyon şirketi BT, kısa sürede% 35 ile% 60 arasında bir artış gördüklerini ve maksimum kapasiteye ulaşılana kadar daha fazla alan olduğunu söyledi.

Vodafone (kendi ülkemizde de aktif) ve başka bir telekomünikasyon şirketi olan TalkTalk, BBC’ye ağ trafiğinde bir artışla karşı karşıya olduklarını, sadece bu durumun kapasitelerini zorlamayacağını söyledi.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara