55 Yaş Üstü Aşı Randevusu Nasıl Alınır? Randevu Değişikliği Nasıl Yapılır? MHRS, E-Nabız için


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamanın ardından 55 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır sorusu cevap buldu. 55 yaş üstü aşı randevusu için MHRS randevu alma sistemi kullanıma açıldı. Twitter hesabından yaptığı açıklama ile 55 yaş üstü vatandaşların aşı sırasının geldiğini açıklayan Fahrettin Koca, aşı yapmak isteyen vatandaşların MHRS üzerinden veya E-NABIZ üzerinden randevularını alabileceklerini belirtti.

55 Yaş Üstü Aşı Randevusu

55 Yaş Üstü Aşı Randevusu MHRS Nasıl Alınır?

www.mhrs.gov.tr adresine girerek e-devlet sistemi üzerinden giriş yaptıktan sonra aşı randevunuzu alabilirsiniz.

55 yaş üstü aşı ne zaman yapılacak tartışması sürerken Fahrettin Koca’nın sürpriz açıklaması ile son bulan tartışmanın ardından şimdi de 55 yaş üstü aşı için nasıl randevu alınır sorusu cevap bulmaya çalışıyor.

55 Yaş Üstü Aşı Ne Zaman Yapılacak?

Fahrettin koca tarafından yapılan açıklama da “Bugün itibariyle aşılama programında yeni bir safhaya geçiyoruz. Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Aşı programımız tedarik koşullarına bağlı olarak kararlılıkla sürecek.” Diyerek 20 nisan 2021’ tarihinden itibaren aşılamanın yapılmaya başlandığını duyurdu.

55 Yaş Üstü Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

55 yaş üstü aşı yaptırmak isteyen vatandaşlarımız randevu oluşturmak için ilk olarak 182’yi arayarak aşı randevusu oluşturabilir. Ayrıca SMS ile aşı randevusu almak için ise TC KİMLİK NO, TC KİMLİK SERİ NO’nun son 4 hanesini 2023’e kısa mesaj olarak göndermeniz yeterlidir.

AŞI RANDEVUSU İPTAL EDİLEBİLİR Mİ? 

Aşı randevusuna gidemeyecek olanlar MHRS ve e-Nabız sistemi üzerinden randevuyu iptal edebiliyorlar.

E-DEVLET GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

MHRS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

E-NABIZ AŞI RANDEVUSU OLUŞTURMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara