iOS 15.4’ün Yeni Özellikleri Açıklandı: Yüzünüzde Maske Olsa Bile Sizi Tanıyabilecek


Önceki günlerde Apple‘ınıı iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 güncellemelerinin yayınlanmasıyla birlikte, yeni iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemeleri de sıralandı. Peki iOS 15.4 kullanıcılarına hangi özellikler sunulacak, en büyük iOS güncellemesi nasıl olacak?

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz Eylül ayında yepyeni işletim sürümlerini kullanıcılara sundu. Elbette bunlardan ilki iOS ve iPadOS 15.4 işletim sistemleri.Şirket, Eylül ayından bu yana bunlar dahil tüm işletim sistemleri için yeni güncellemeler yayınlıyor. , kısa süre önce iOS ve iPadOS 15.3’ü tanıtmıştı

iOS ve iPadOS 15.3 güncellemesi, Apple kullanıcıları için kayda değer bir yenilikle gelmedi. Bu sürümler ile iOS 15.4 işletim sistemindeki çeşitli hatalar giderilmiş ve güvenlik güncellemeleri yapılmıştır. Öte yandan Apple’ın bir sonraki güncellemesi olacak olan iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemeleri baştan ortaya çıkmaya başladı. Peki iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 neler sunacak?

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 ile gelecek özellikler

Maskeyle Face ID kullanılabilecek

iOS 15.4

iOS 15.4 güncellemesi ile iPhone kullanıcıları artık telefonlarının kilidini açarken maske takmak zorunda kalmayacak. Güncelleme ile Face ID, maske takan kişiyi tanıyabilecek. Ancak yine de Face ID’yi güneş gözlüğü ile kullanmak mümkün olmayacak. Maskeli Face ID, iPhone 12 ve sonraki modellerde kullanılabilir.

Tüm Apple cihazlar aynı anda kontrol edilebilecek:

iPadOS 15.4 ve macOS Monterey 12.3 güncellemeleri ile Apple, uzun zamandır beklenen Evrensel Kontrol özelliğini tanıtacak. Bu özellik sayesinde, aynı iCloud hesabında oturum açmış olmaları durumunda iPad ve Mac aynı anda tek bir klavye ve fare ile kullanılabilir. Başka bir deyişle, MacBook’un izleme dörtgenini kullanarak hem MacBook’unuzu, iPad’inizi hem de başka bir Mac’i kontrol edebileceksiniz.

Kestirmeler’e istenen özellik geliyor

iOS 15.4 güncellemesi ile birlikte Kısayollar uygulamasına “Anında bildirim” seçeneği eklenecek. Bu seçenek ile kısayollar etkinleştirildiğinde bildirim alabileceksiniz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir