“Aegis Rider HUD” Bu Motosiklet Kaskı Oyunlardaki Uyarı Çizgilerini 3D olarak Gerçek Hayata Taşıyor (VİDEO)


“Aegis Rider HUD” Bu Motosiklet Kaskı Oyunlardaki Uyarı Çizgilerini 3D olarak Gerçek Hayata Taşıyor. Motosikletçilerin güvenliğini artırmaya odaklanan yeni bir kask geliştirildi. Yapay zekaya sahip Aegis Rider HUD isimli kask, yoldaki tüm engelleri gösterebiliyor. Ayrıca sürücüler, oluşturulan güvenli rota çizgisini takip ederek sorunsuz bir şekilde dönüş yapabilirler.

ETH Zürih‘ten bir grup mühendis, “Aegis Rider HUD” adlı ilginç bir ürün geliştirdi. Yapay zeka destekli bu ürünün motosikletçilerin hayatını kolaylaştırması bekleniyor. Geliştirilen proje yaygınlaştırılabilirse Tesla’nın otopilot sisteminin motosikletlerde kullanıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Aegis Rider HUD temelde bir motosiklet kaskıdır. Her motosiklet sahibinin kullanması gereken bu ürünü akıllı hale getirmek için proje ekibi bir sürüş yardımı oluşturdu. Anında haritalama ve yapay zeka ile hesaplama sayesinde kask, sürücünün önündeki engelleri sürekli takip etmesini ve güvenli bir şekilde viraj almasını sağlıyor. Bu sistem sayesinde sürücü hatası olan kazaların önüne geçilecektir.

Aegis Rider HUD, temelinde bir motosiklet kaskı. Her motosiklet sahibinin kullanması gereken bu ürünü akıllı hale getiren proje ekibi, ortaya bir sürüş yardımcısı çıkardı. Yapay zeka ile anlık olarak haritalama ve hesaplama yapan kask, bu sayede sürücünün önündeki engelleri sürekli olarak takip etmesine ve virajları güvenli bir şekilde almasını sağlıyor. Bu sistem sayesinde sürücü hatalı kazaların önüne geçilebileceği düşünülüyor.

Aegis Rider HUD işte tam da böyle görünüyor

Aegis Rider HUD

Mühendisler tarafından geliştirilen yapay zeka destekli sürüş yardımı, kaskın yüz siperi kısmından kullanılıyor. Sürücü kask vizörünü indirse bile çevresini normal şekilde görebilir. Ancak, Aegis Rider HUD, normal görüşe ek olarak birkaç eklemeye sahiptir. Bu eklemeler, yol engellerini ve yoldaki en güvenli çizgiyi hız ve eğim bilgileriyle otomatik olarak görüntülemek için kullanılır. Bu, sürücünün çizgiyi takip etmesine ve güvenli bir şekilde köşeleri almasına veya bir yaya veya araç tarafından dikkatinin dağılmasına olanak tanır.

Aegis Rider HUD, çalıştığı zaman işte böyle görünüyor

Aegis Rider HUD oldukça etkileyici olsa da, yukarıdaki videoda görebileceğiniz gibi birkaç kusuru var gibi görünüyor. Örneğin, bu kaskı takarsanız, renk şeması nedeniyle görüş alanınız kaçınılmaz olarak azalır. Ayrıca oluşturulan güvenli yol sadece hesaplamalar ile oluşturulmaktadır. Yolun kaygan olması durumunda bu rotanın kazaya neden olup olmayacağı tam olarak anlaşılamadı.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara