Taliban’dan Kaçan 640 Afgan Vatandaşının Tarihi nitelikteki Fotoğrafı Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu


ABD’ye ait C-17 tipi kargo uçağında çekilen ve içersinde 640 civarı Afgan vatandaşının bulunduğu bu fotoğraf, tdünya çapında sosyal medyanın gündemine geldi. Olayla alakalı ABD’den açıklama gelirken, bazı iddialara göre ise uçakta 640 civarı değil, en az 800 kişi bulunduğu yönünde.

afgan

Sizlerle yazının ilerleyen bölümlerinde paylaşacağımız fotoğrafta, Boeing C-17 tipi uçağın içerisindeki tam 640 Afgan vatandaşının bir bölümünün görüntüsü yer almakta. Sektör uzmanları, bunun Beoing C-17 uçaklar için neredeyse bir rekor olabileceği hakkında bilgiler veriyor. Aslına bakarsanız uçuş 640 kişinin tahliyesi için de programlanmış bir uçuş değildi. ABD’li yetkilinin yaptığı açıklamalara göre ise Afganistan Kabil Havalimanı’na hücum eden sayısız Afgan, uçağı görür görmez binmek ve bir an önce kurtulmak için uçağa saldırmış ve hiç kimse, bu yoğunluğa engel olamamıştı.

İşte Afganları Taşıyan Uçaktaki Tarihe Geçen O Görüntü:

afgan vatandaşı

Defans One isimli bir internet sitesine röportaj veren ABD’li yetkili, mültecileri uçaktan indirmekle uğraşmak yerine uçak kapasitesinin bu insanların yükü kaldırabilecek kapsitede olduğunu bildikleri için hareket etmek için devam etmeye karar verdiklerini söyledi. Bu arada, 640 sayısının da tam olarak net olmadığını, yapıtıkları tespitler kadar bu yönde olduğu ifade ediliyor. Bazı iddialar, doğru sayının 800’den fazla olduğu yönündeyse de yetkililer, yaklaşık 640 demekle yetiniyorlar. Aynı tip uçak, 2013 yılında Filipinler’de benzer bir görev üstlenmiş ve 670 kişiyi taşıyarak büyük bir rekora imza atmıştı…

afgan vatandaşı

Taliban’dan Kaçan 640 Afgan Vatandaşının Tarihi nitelikteki Fotoğrafı Sosyal Medyanın Gündeminde.
İşte sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar:

afgan vatandaşı
afgan vatandaşı


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara