AliBaba Kripto Para Madencilerine Bir Darbe İndirdi


AliBaba Kripto Para Madencilerine Bir Darbe İndirdi! Kripto para işlemlerinin tamamını platformlarında yasaklayan Alibaba Yattırımcılara büyük bir darbe daha vurdu.

AliBaba Kripto Para Madencilerine Bir Darbe İndirdi

Çin, kripto ile alakalı faaliyetler üstündeki baskısını artırdı. Bu baskılar neticesinde, kullananların ülkedeki kripto para birimi hizmetlerine erişimi iyice zorlaşıyor.

Dünyanın bir numaralı e-ticarett platformlarından Alibaba, Ekim ayından itibaren platformunda kripto para madencilerinin satışını yasaklayacağını duyurdu. Şirket, bu son gelişmeyi dün bir blog yazısı vasıtasıyla açıkladı.

AliBaba Kripto Para Madencilerine Bir Darbe Daha Vurdu

Şirkete göre, Çin Halk Bankası’ndan (PBoC) meydana getirilen son duyuru, platformlarında kripto madenciliği ekipmanlarının satışını engellemelerine niçin oldu. Alibaba, Çin ve öteki internasyonal pazarlardaki kripto para birimleri ve alakalı ürünlerle alakalı yasaları ve düzenlemeleri dikkatlice değerlendirdikten sonra, 8 Ekim’den itibaren platformlarında sanal para madencilerinin satışını yasaklayacağını söyledi.

Ayrıca Alibaba, platformlarında Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), BeaoCoin, QuarkCoin ve Ethereum (ETH) benzer biçimde kripto para birimlerinin satışını engelleyecek. Alibaba insanlara kripto para birimlerini iyi mi satın alacaklarını yada madenciliğini öğreten eğitim, strateji ve yazılımların satışını da yasaklayacak. Bu kararın peşinden Alibaba, platformunda iki kategoriyi kapatacağını da duyurdu. Bunlar, Tüketici Elektroniğinin Blockchain Madencileri kategorisindeki Blockchain Madencileri ve Blockchain Madenci Aksesuarları alt kategorileri olacak.

Çin, son aylarda kripto para birimleri mevzusunda sert düşüş yaşadı. Bu senenin başlarında, Anhui ve Sichuan eyaletleri kripto para madenciliği faaliyetlerini yasakladı. Çin’deki kripto madencilerini Kazakistan ve Kuzey ABD da dahil olmak suretiyle öteki ülkelere taşınmaya zorladı. PBoC, geçen hafta Çin’de herhangi bir kripto para birimi işlemiyle uğraşmanın yasa dışı bulunduğunu da duyurdu. Bu, birtakım şirketlerin


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara