Android 12 Ne Zaman Çıkıyor?


Google tarafından Android 12 ne zaman çıkıyor? sorusuna yanıt geldi. Google, Android 12 mobil işletim sistemi ve Pixel 5a akıllı telefon modellerinin tanıtımını yapacağı Google I/O 2021 etkinliği için tarih verdi. Google’ın akıllı telefon modelleri çok yakında geliyor.

Google, Google I/O 2021 geliştirici konferansını çevrimiçi olarak bu yıl 18 Mayıs – 20 Mayıs 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleştireceğini açıkladı. Bu yıl düzenlenecek olan etkinlik tamamen sanal ve herkesin erişebileceği şekilde canlı yayınla gerçekleştirilecek.

Android 12

Pandemi nedeniyle birçok şirket için sanal etkinlikler CODIV-19 salgınının bu dönemlerinde düzenlenen herhangi bir olay için artık normal bir hal aldı. Önümüzdeki yıllarda da büyük etkinlikler sanal olarak düzenlenmesi bekleniyor.

Android 12 Ne Zaman Çıkıyor? Çıkış Tarihi

Google I/O etkinliği Google’ın Android’in bir sonraki sürümünü de içine alan ve Google’ın bir yıl boyunca üzerinde çalıştığı diğer teknolojik çalışmaların tanıtıldığı bir etkinlik olarak biliniyor. Bu yıl, Google tarafından güncellenmiş Pixel Buds ve yeni akıllı telefon modeli Pixel 5a gibi yeni cihazlar bu etkinlikte tanıtılacak.

Uzun bir süredir Android kullanıcılarının merakla beklediği Android 12 sürümü de bu etkinlikte yenilenen ve güncellenen özellikleri ile tanıtılacak. Henüz temel kodlama aşamasında olan Android 12 sürümü ilk olarak her zamanki gibi Pixel modellerine gelecek ve daha sonra diğer Android telefonlara gelecek. 

Android 12 Ne Zaman Çıkacak?

Android 12 mobil işletim sistemi 18 – 22 Mayıs 2021 tarihinde Google I/O etkinliğinde tanıtılacak.

Android 11 ile önceki sürümlerde çok büyük yeni güncelleme sunmayan Google, büyük yeniliklerini Android 12’ye saklamıştı. Bu sürümde tasarıma dahil olmak üzere her şey değişecek gibi görünüyor. Şu ana kadar sızdırılan bilgilere bakıldığında şimdiye kadar gelen bilgiler bu yönde.

Google’ın bu etkinlikte çok küçük bir ihtimal de olsa AR gözlüğü ile ilgili yeniliklerinde tanıtılacağı söyleniyor. Apple’dan önce hareket ederek nihai ürün sunmak isteyen Google, Google Glass gibi ikinci bir sanal gerçeklik faciasına daha imza atmaz.

Peki, sizce bu etkinlikten ve özellikle Android 12’den beklediğiniz özellikler neler? Gelin yorumlarda tartışalım.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara