WhatsApp Web nasıl kullanılır?


Whatsapp Web, WhatsApp uygulamasının 2015 yılının başında kullanıcıya sunduğu web tarayıcı sürümüdür. Whatsapp kullanıcıları, Whatsapp Web ile bilgisayar aracılığıyla Whatsapp mesajlarını yönetebiliyor. Peki nedir bu Whatsapp Web ? Whatsap Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web Nedir ?

Whatsapp Web, mobil cihazlarında whatsapp uygulamasını kullanan kullanıcıların Whatsapp mesajlarına Web tarayıcısı üzerinden de erişim sağlamalarına fırsat sunuyor. Yani bir nevi telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını web tarayıcısı aracılığı ile bilgisayarınıza taşıyor. Whatsapp tan gelen mesajları, görüntüleri, ses dosyalarını hatta dökümanları bile bilgisayarınızın ekranına taşıyor. Whatsapp mesajlarınıza yanıtlar verebilirsiniz. Kısacası Telefonda yaptığınız her şeyi Whatsapp Web üzerinden de yapabiliyorsunuz.

Whatsapp Web’in kullanıcılarına sunduğu en önemli avantaj ise, zaman kazandırmasıdır. Zira bilgisayar üzerinden gelen mesajlara daha hızlı bir şekilde dönüş yapıp iletişiminizi hızlandırabiliyorsunuz.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web kullanmak isteyen kullanıcıların karşısına iki ayrı seçenek çıkıyor. Herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden Whatsapp Web kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ya da Whatsapp Web in masaüstü uygulamasını indirip tarayıcıya bağlı kalmadan Whatsapp Web sürümünü kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

Whatsapp Web sürümünün masaüstü uygulaması hem Windows hem de MacOS işletim sistemleri ile uyumludur. Bilgisayarınızda Windows 8 ya da daha üstü / MacOS 10.10 ve ya daha üstü bir işletim sistemi var ise hemen Whatsapp Web masaüstü uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun yanında Linux kullanıcıları da herhangi bir Web tarayıcısı ile Whatsapp Web sürümünü kullanabilir.

Whatsapp Web masaüstü uygulamasını indirmek için aşağıdaki link üzerinden uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz.

https://www.whatsapp.com/download/

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır ?

Whatsapp Web sürümünü kullanmak için herhangi bir web tarayıcısını açtıktan sonra buraya tıklayarak (https://web.whatsapp.com/ ) ya da direkt olarak adres çubuğuna “web.whatsapp.com” yazarak Whatsapp Web’in internet sayfasına ulaşabilirsiniz. Whatsapp Web sayfası açıldıktan sonra mobil cihazınızdan Whatsapp uygulumasını açıp sağ üst köşedeki ayarlar bölümüne girin.

Ayarlar bölümüne girdikten sonra Whatsapp Web / Masaüstü seçeneğine tıkladıktan sonra bilgisayar ekranındaki QR kodu taratmanız yeterli olacaktır. QR kodu tarattıktan sonra mesajlarınıza ve bütün Whatsapp içeriklerinize bilgisayar yönetimi ile erişebilirsiniz.

Whatsapp Web Telefonunuza Bağımlı

Whatsapp ayalarınızın bazılarını Whatsapp Web servisini kullanırken değiştirmeniz de mümkün. Mesela, Whatsapp Web bildirimleri nedeniyle bildirim sesi duymak istemiyorsanız, bu özelliği telefonunuza dokunmadan sadece Whatsapp Web kullanarak kapatabilirsiniz.

Bunun yanında herhangi bir kişiyi engellemek ya da engelini kaldırmak için yine benzer şekilde telefonunuzu kullanmanıza ihtiyacınız yok. Engelenen kişiler listesini de Whatsapp Web üzerinden yönetebilirsiniz.

Bu servisi kullanmak için gereken tek şey telefonunuzun sürekli olarak bir internete bağlı olması gerekiyor. İster mobil veri isterseniz de herhangi bir wi-fi ağına bağlanabilirsiniz. Bilgisayarınız ve telefonunuzun aynı ağ üzerinden internete bağlı olması gerekmiyor. Telefonunuzun internet bağlantısı kesildiği taktirde Whatsapp üzerinden gelen yeni mesajları Whatsapp Web ile bilgisayarınız ekranında görmeniz mümkün değildir.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir