Asgari Ücrete Bir Zam Daha mı Geliyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama!


Asgari Ücrete Bir Zam Daha mı Geliyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama! Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında asgari ücretin yeniden değerlendirilebileceğine ilişkin açıklamalar yaptı. Erdoğan, o dönemde personelin durumunu gözden geçireceklerini açıkladı.

2021 yılının son aylarında Türk lirasının devalüasyonu ile birlikte yüksek oranda artan enflasyon, çoğu şeyin en azından zam oranını yükseltmesine ve dolayısıyla satın alma güçlerinin zayıflamasına neden oluyor. Enflasyonun artması ve yaşam pahalılığının ardından 2022’de uygulanacak asgari ücret 4.250 TL olarak açıklandı.

Türkiye’nin ekonomik gidişatı belirsizliğini korurken, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretin bu yılın ortasına kadar yeniden değerlendirilebileceğini vurgulayan bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Asgari Ücrete Bir Zam Daha mı Geliyor? “Asgari ücret, şartlar göz önüne alınarak yeniden değerlendirilebilir”

Asgari Ücrete Bir Zam Daha mı Geliyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama!

“Önümüzdeki temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz.

Bu açıklamaların yanı sıra Cumhurbaşkanı, halkın ‘haksız bir fiyat artışı yükünün altında kalmasının’ önüne geçeceklerini ifade etti. “Önümüzdeki yaz aylarında çabalarımızın, fedakarlıklarımızın meyvelerini hep beraber almaya başlayacağız. Ülkemizi ekonomide de şampiyonlar liginin parçası haline getirmekte azimliyiz.” 

Türkiye’de asgari ücret en son Temmuz 2015’te yeniden değerlendirilmişti.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir