CİMER Şikayeti Nasıl Yapılır?


Halkın şikayet, dilekçe ve taleplerini almak üzere 2006 yılında Bakanlığımız Hükümet İletişim Merkezi (BİMER) adı altında kurulan bu sistem, Çin’in kontrolünde faaliyet göstermektedir.2018 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı Sarayı İletişim Merkezi (CİMER) birleşmiştir. tek bir sistem üzerinde.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) son zamanlarda pek çok vatandaşın kullandığı, şikayet, istek, öneri gibi hususların başkan aracılığıyla doğrudan ilgili kurumlara iletilmesini sağlayan bir merkezdir. Bu yazımızda sizlere CİMER üzerinden nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağız.

Başvuruyu e-Devlet şifrenizle veya resmi kimlik bilgilerinizi manuel olarak doldurarak tamamlayabilirsiniz.

CİMER

CİMER resmi internet sitesi üzerinden şikayet oluşturma yöntemi;

https://www.cimer.gov.tr/ sayfasına giriyoruz.

Kişisel bilgilerinizi ilgili formda gerektiği gibi doldurmalısınız. Bir e-Devlet şifreniz varsa, manuel olarak girmenize gerek yoktur. Kişisel bilgiler adımını “eDevlet ile başvurmak için tıklayın” yazısına tıklayarak otomatik olarak doldurabilirsiniz.

Formu doldurduktan sonra onay kodu gönder dediğinizde telefonunuza onay kodu gelecek, girildikten sonra içerik açılacaktır.

Kimliğinizi doldurduktan sonra talep, görüş, öneri, görüş, şikayet, bilme hakkı, alındı ​​bilgisi gibi talep türlerinden birini seçmelisiniz.

Başvuru türü ve diğer bilgileri doldurduktan sonra metin görünecektir. Metin bölümünde, metninizi gereksinimlerinize göre yazabilirsiniz. Bu yazı ile ilgili herhangi bir belge veya dosyanız varsa, bunları talebe ekleyebilirsiniz.

İlgili metni yazdıktan sonra dosya sizdeyse ileri’ye tıklayın, şikayetinizin doğrudan ilgili kuruluşa iletilmesini istiyorsanız buradan göndereceğiniz kuruluşu seçebilirsiniz. Bilmiyorsanız boş bırakmalısınız, aksi halde talebinize cevap verilmesi uzun zaman alacaktır.

Adımları tamamladıktan sonra e-posta adresinize veya cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gelecektir. Talebiniz cevaplandığında size ayrıca bir bilgilendirme mesajı gelecektir.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir