Çinliler Elon Musk’ı Linç Ediyor: Starlink Uyduları Çin’e ait Uyduları Tehdit Ediyor İddası Yayıldı.


Çinliler Elon Musk‘ı Linç Ediyor: Starlink Uyduları Çin’e ait Uyduları Tehdit Ediyor İddası Yayıldı. Elon Musk, Çin’de bir kez daha sosyal medyada inceleme altına alındı. Bir süre önce Tesla için eleştirilen Musk, şimdi Starlink uydularının günah keçisi haline geldi. Çinli sosyal medya kullanıcılarına göre milyarder işadamı Amerika’nın yeni silahı.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içerikte, Çin’in sosyal medyası Weibo’da Elon Musk ve Tesla’nın büyük bir ilişkisinin ortaya çıktığını belirtmiştik. Bu azalmanın nedeni, ülkede satılan bazı Tesla otomobillerinin sorun yaşaması ve şirketin sorumlu olmamasıdır. Şimdi yine benzer bir durum oldu. Elon Musk, bu kez SpaceX sayesinde Çin sosyal medyasında viral oldu.

Çin hükümetinden yapılan açıklamalarda, Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından işletilen Starlink uydusunun Çin Uzay İstasyonu (Tiangong) için risk oluşturduğu belirtildi. Hatta savaşın 1 Temmuz ve 21 Ekim tarihlerinde olmak üzere iki kez kaçırıldığı düşünülüyor. Doğrulanmayan raporlar arasında Çin hükümeti, Elon Musk ve SpaceX hakkında Birleşmiş Milletler Uzay Ajansı’na şikayette bulundu.

Çinliler Elon Musk’ın Starlink uyduları için “uzaydaki çöp yığını” diyor.

Çinliler Elon Musk'ı Linç Ediyor: Starlink Uyduları Çin'e ait Uyduları Tehdit Ediyor İddası Yayıldı.

Bu konuda Weibo ve Twitter gibi platformlar, Starlink uydusunun “uzayda bir çöp yığını” olduğunu belirtmişti. Elon Musk’a gelince, “ABD hükümeti ve ABD ordusu tarafından yaratılan yeni bir silah”. kullanılan ifadeler.

Uzayın çöplük haline geldiği uzun zamandır söyleniyor. O kadar ki, Dünya’nın yörüngesinde 30.000 kadar parça enkaz olduğu, tesadüfen ve işlev kaybıyla önceki dönemlerin gündemine alındı. Ancak bunların hepsinin Elon Musk’a bağlı olması şaşırtıcı. Çünkü Çin hükümeti ile Elon Musk arasındaki ilişki uzun süredir iyi gidiyor. Ancak son gelişmeler bu durumun değiştiğini gösteriyor. Çin hükümetinin Elon Musk’a yönelik düşmanlığının nedeni şu anda bilinmiyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara