Elon Musk Kendini Mars İmparatoru İlan Etti


Dünyanın en zengin iş insanları arasında yer alan Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden kendini Mars İmparatoru ilan etti. Musk, Twitter profilinde yer alan biyografi bölümüne “Imperator of Mars” notunu düşen Musk, bu hareketi ile yine Twitter gündemine girmeyi başardı.

Twitter hesabını oldukça aktif kullanan Elon Musk birçok kez Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ve biyografi bölümüne yazdığı ilginç mesajlar ile Twitter’da gündeme düşüyor ve yazdığı şey ile ilgili birçok kişi araştırma yapmaya başlıyor.

Elon Musk

Elon Musk Mars İmparatoru

Şuana kadar Elon Musk tarafından Twitter profilinde yer alan biyografi bölümüne yazdığı mesaj hakkında bir paylaşım yapılmadı. Fakat uzun bir süredir Spacex şirketi üzerinden üretmiş olduğu uyduları uzaya gönderen Musk, bu paylaşımı ile Mars’a bir yolculuk yapmayı planlamış olduğu düşünülüyor.

Musk’un takipçileri bu mesajın önümüzdeki günlerde Spacex tarafından Mars’a bir araç gönderileceği tahminlerini yazmış olsalarda şirket tarafından bugüne kadar bu konu ile ilgili bir mesaj paylaşılmış değil. Spacex’in resmi olarak Starship ismini verdiği uzay aracı ile Mars’a insan taşımanın yolunu açması bekleniyor fakat şu ana kadar Starship testlerinin çoğunun başarısız geçtiğini söyleyebiliriz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara