Citroen Türkiye’ye Uygun Otomobil Gönderiyor. Haziran’da Türkiyede Tanıtılacak.


Türkiye’yi ziyaret eden Citroen CEO’su Vincent Cobée, Türkiye pazarına “donatılmış” bir model çıkaracaklarını ve Haziran ayında Türkiye’de ilk kez tanıtacaklarını duyurdu. Model hakkında herhangi bir bilgi açıklanmasa da Türkiye’deki elektrikli araçlar hakkında da önemli açıklamalar yapıldı.

Fransız otomobil devi Citroën, bugün Türkiye’yi heyecanlandıran habere çıktı. İstanbul’a gelen Citroën CEO’su Vincent Cobée, Türkiye pazarına uygun bir model üzerinde çalıştıklarını ve modelin Haziran ayında Türkiye’de global lansmanını yapacaklarını açıkladı.

Cobée, gelecek yıl Türkiye’ye döneceğini söylüyor ve markanın rakip modeller için yeni merkez olarak Türkiye’yi seçtiğini paylaşıyor. Ayrıca ikinci modelin dünya lansmanının Türkiye’de de gerçekleşeceğinin ilk işaretlerini paylaştı. Türkiye pazarına uygun model hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Elektrikli Citroen C4 Eylül Ayında Geliyor.

Citroen

Citroën CEO’su Cobée de yaptığı açıklamada bazı önemli detayları paylaştı. Türkiye’nin Citroën için dünyanın en büyük 5 pazarından biri olma potansiyeline sahip olduğunu belirten CEO, Eylül ayında Türkiye’de elektrikli C4 satışına başlayacaklarını açıkladı.

“Bundan sonra her yeni lansmanını gerçekleştirdiğimiz üründe de elektrikli seçeneğimiz olacak. Ben açıkçası elektrikli pazarının Türkiye’de sanılandan çok daha hızlı bir şekilde ilerleyeceğini düşünüyorum. Bu konu elbette altyapının ne kadar hızlı gelişeceğiyle paralel bir durum ancak müşteri kabulünün hazır olduğunu söyleyebilirim.”


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara