Bilim Kurulu Yeni Öneride Bulundu: Covid-19 Aşısı Olmayanlar Maç, Düğün, Konser Gibi Etkinliklere Alınmasın!


Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, aşıya karşı görüşlülüklerin önüne geçmek adına yeni bir öneride bulundu. Bu öneriye göre Covid-19 aşısı olmayanlar kişilerin kesinlikle maç, konser, düğün, tiyatro, sinema gibi yerlere alınmaması gündemde. Öneri, Kabine Toplantısı’nda değerlendirilip karara kavuşturulacak.

Aşıların yaygınlaşmasıyla beraber Covid-19 kapsamındaki yasaklar büyük ölçüde gevşek bırakıldı. Hal böyle olunca da uzun süredir evlerine kapanan insanlar kendilerini dışarıya saldı. Konserlerin, maçların, sinemaların ve daha nicelerinin hasretiyle yanıp tutuşan kişiler, kendilerini özlem giderme fırsatı bulmuşken aşı karşıtlığını önlemek için Bilim Kurulu’ndan gelen yeni bir öneri gündeme geldi.

Öncelikle bunun halihazırda aşı olmuş olan bireyleri ilgilendirmediğini söylemek lazım. Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olan öneri eğer günlük yaşantımıza uygulanırsa aşı olmayan kişiler, Düğün, maç, konser ve sinema benzeri sosyal etkinlerin hiç birine katılamayacak. İşte aşı karşıtlığı karşısında etkili olması beklenen öneri hakkındaki detaylar.

Covid-19 Aşısı Olmayanlar Maç, Düğün, Konser Gibi Etkinliklere Alınmasın!

Buna benzer yöntemleri birçok ülkenin de uyguladığı biliniyor. Örneğin İsrail’deki Yeşil Geçiş yöntemi, aşılanan ya da hastalığı atlatan insanların aşı kimlikleriyle kapalı spor salonu, kafeler ya da restoranlara girebilmesini sağlarken, Danimarka’daki Coronapas uygulaması da aynı şekilde kişilere aşı kimliği gibi bir şey vererek kapalı alanlarda güvenle zaman geçirebilmelerini sağlıyordu.

Bu iki ülkeden ziyade birçok başka ülkede de benzer uygulamalar ile bu durumu ilerlettiğini görebiliyor. Peki siz bu uygulamayı nasıl buluyorsunuz ? Konu hakkındaki görüş ve fikirlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara