Apple iPhone 14 harika bir tasarımla geliyor!


Apple iPhone 14 harika bir tasarımla geliyor! Çarpıcı, yeni iPhone 14 konsepti canlı olarak göründü ve yakında 2 büyük iPhone 13 hatasını düzelterek çıkacak piyasaya! İşte iPhone 14!

iPhone 13 serisi piyasaya girdi. Anlatmaya çok gerek yok, bir sürü kullanıcıyı memnun etmiş de olabilir ama diğer rakip telefon şirketleri bu yeni özelliklere sahip olsa da beklentileri yeterince karşılayamadıkları için bazı hayranlarını hayal kırıklığına uğratmış. Apple bu güncellemeleri iPhone 13’te yapabilirdi, fakat yapmamayı tercih etti.

Şimdi, Apple hayranları önümüzdeki yıl iPhone serisinden ne geleceğini bekliyor. Teknoloji devinin yeni bir iPhone SE (2020) halefinin yanı sıra 2022 yılında daha sonra gelebilecek iPhone 14 serisini geliştirmeye yönelik çalışmaların sürdüğüne inanılıyor. Daha da önemlisi, iPhone 13 modelinden hayal kırıklığına uğrayan tüm kullanıcılar için, iPhone 14 telefonun tasarımında ciddi değişiklikler yapılacağı bekleniyor.

iPhone 14 Concept Tasarımı Sızdı!

Apple iPhone 14 harika bir tasarımla geliyor!

iPhone 13 halefinin görülen konsept videosunda, Concept iPhone, iPhone 14 için yepyeni bir tasarımı işaret ediyor. Şu ana kadarki en büyük değişiklik ve can alıcı nokta çentiğin kaybolması oldu. Konsept videoda, iPhone 14 modelinin sadece bir nokta kamerası bulunuyor, fakat kızılötesi kamera ve Face ID için kullanılan diğer özelliklerin nerede bulunacağı şu anda bilinmiyor. 

İPhone 14 konsept videosu, iPhone 13 için gelecek denilen söylentilere dayanan, fakat hiçbir zaman gerçekleşmeyen Touch ID’nin tekrar dönüşünü de hayal ediyor gibi görünüyor. Daha önce iPhone 13 için söylenilen ekran içi parmak izi özelliğinin önerilerinin aksine, bu video iPad mini 6 benzeri güç düğmesinde geri dönüş yapan Touch ID’ye benzetiliyor. 

Ayrıca konsept videoda, Lightning bağlantı noktasının yerine oluşturulacak bir USB Type-C konektörünü de gördüğümüz bir iPhone 14 modelini görselleştiriyor. Son olarak, konsept video iPhone 14 modelindeki kamera tümseğinin tamamen ortadan kalktığına işaret ediyor. Bu da daha küçük bir pil yapısına sahip ve daha ince bir telefon olacağı anlamına geliyor.

Bu konsept videoda bütün detaylar bulunmasa da bu değişikliklerin gelecek yılın iPhone modelinde gerçekten yer alacağı yönünde büyük bir beklenti oluşmuş bulunmakta. İPhone 14 serisi modellerinde özellikle kamera, tümsek ve çentikte değişiklikleri bekleyip hep beraber göreceğiz. Fakat AB’nin USB Type-C konektörlerini norm haline getirme planlarıyla, Apple şirketinin bir sonraki akıllı telefonlarıyla ne yapmaya karar verebileceğini beklemeye değer.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara