Dünya Üzerinde Gezileceğiniz En Ucuz 10 Ülke


Dünya Üzerinde Gezileceğiniz En Ucuz 10 Ülke! Euro ve dolar yükselirken neden farklı ve daha ucuz ülkeleri keşfetmiyoruz? Dünyada keşfetmeniz için yüzlerce ülke var. İşte bu ülkeler arasında ucuz seyahat için bazı harika yerler:

Dünya Üzerinde Gezileceğiniz En Ucuz 10 Ülke Hangileridir?

1. Ukrayna
2. Laos
3.Kamboçya
4.Hindistan
5.Vietnam
6.Nepal
7.Myanmar
8.Nikaragua
9.Endonezya
10.Sri Lanka

1. Ukrayna

Dünya Üzerinde Gezileceğiniz En Ucuz 10 Ülke

Başkenti Kiev olan ülke hem ucuzluğu hem de eğlence hayatı ile ünlüdür. Şarap, yemek, gece hayatı, çok ucuz konaklama. Yakınlığı ve karakteri ile vizesiz rahatlıkla ziyaret edilebilecek ülkelerden biridir. Lviv, Kiev ve Odessa gerçekten görülmesi gereken yerler. Burada dolara güzel bir yerde kalabilirsiniz. Şehir içi ulaşım 0,20 sent kadar ucuz. 56 dolara güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

2. Laos

Başkenti Vientiane olan bu ülke ulaşılması zor ama ziyaret edilmesi çok ucuz bir ülkedir. Farklı tapınaklara ve kültürlere sahip bu göz alıcı ülkede çok ucuza seyahat edebilirsiniz. Örneğin başkent Vientiane’de günde 5 dolara konaklama bulabilirsiniz. 5 dolara güzel bir yerde yiyebilirsiniz. Günlük 25$ gibi bir ücret ödeyerek rahatça seyahat edebilirsiniz.

3. Kamboçya

Dünyanın en görkemli yapılarından biri olan bin yıllık Angkor, Khmer mirası ve Apsaras tapınaklarına ev sahipliği yapan Kamboçya da düşük fiyatlı ülkeler arasında yer alıyor. 1970’lerde emrindeki iki milyondan fazla insanın ölümüyle sonuçlanan travmatik bir geçmişi olan bu ülke gerçekten ilginç. Ülkeyi ucuza keşfetmek isteyenler için 3 dolara lüks otellerde kalabilir ve 5 dolara yemek yiyebilirsiniz.

4. Hindistan

Filmlere ve dizilere konu olmuş büyüleyici Hindistan, kaçırılmaması gereken bir yer. Başkenti Delhi olan bu ülkede çok ucuza seyahat edebilirsiniz. Burada 50 kuruşa karnınızı doyurabilir, 3 dolara lezzetli bir yemek yiyebilirsiniz. Kentsel ulaşım maliyeti yaklaşık 0.15 ila 0.20 senttir. Bu güzel yeri çok ucuza gezebilir, hatta paranızın çoğunu cebinizde tutabilirsiniz.

5. Vietnam

Güneydoğu Asya’nın en güzel ülkelerinden biri olan Vietnam, düşük maliyetli ülkelerde başı çekiyor. Doğası ve yapısı ile mükemmel bir ülkedir. Biyolojik çeşitlilik açısından dünyada 25. sırada yer almaktadır. Günlük 3-4 dolara bu yerin başkentinde çok rahat kalabilirsiniz. 3 dolara lezzetli bir yemekle karnınızı doyurabilirsiniz. Nakliye fiyatı da yaklaşık 0.70 sent. O zaman bu harika ülkeyi çok düşük bir maliyetle ziyaret edebilirsiniz.

6. Nepal

Ucuz ülkeler listesinin başında Nepal geliyor. Başkenti Katmandu olan Nepal, büyük depremden sonra daha da ucuz bir ülke haline geldi. Turizme açık olan bu bölgede günlük ortalama 3-4 $’a güzel bir yerde kalabilirsiniz. 5 dolara harika bir yemek yiyebilirsiniz. Ortalama 2.530$ ile oldukça rahat bir gün geçirebilirsiniz.

7. Myanmar

Güneydoğu Asya’nın ikinci büyük ülkesidir. Çok ucuz bir ülke. Tapınakları, kendine özgü kültürüyle mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Burada 56 dolara kalabilirsiniz. Günlük 25-30 USD’ye çok güzel yerleri ziyaret edebilirsiniz.

8. Nikaragua

Nikaragua, Orta Amerika’nın en büyük ülkesi ama aynı zamanda en fakiri. Bu nedenle çok ucuzdur. Ekonomisi sıfır. Öğrenciler gezip görülecek güzel yerlerle dolu bu ülkeyi dil öğretimi için çok seviyorlar. Burada 7 dolara güzel bir yerde kalabilirsiniz. Ayrıca 9-10 dolara çok güzel bir yerde yemek yiyebilirsiniz.

9. Endonezya

Bali, Endonezya denilince ilk akla gelen adadır. Endonezya’da bunun dışında binlerce ada var. İkisi de birbirinden güzel ve farklı. Üstelik bu mükemmel yeri ziyaret etmek çok makul fiyatlı. Burada bir kral gibi yeme, içme ve konaklama için günde 30 dolar harcayabilirsiniz.

10. Sri Lanka

Hint Okyanusu’nun incisi Sri Lanka, bir ada ülkesidir. Antik tapınakları ve ormanları ile bir doğa harikasıdır. Birçok dinden insanı bir araya getirdiği için çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Başkenti Kolombo olan bu ülkede günde 6 dolara iyi bir otelde kalabilirsiniz. Yemek fiyatları da 6 dolardan başlıyor. Günlük 25$ gibi bir bütçeyle bu doğa harikalarını gezebilirsiniz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir