‘Elektrik Faturalarını Düşürecek’ Yeni Düzenlemenin Yürürlüğe Gireceği Zaman Belli Oldu. Cumhurbaşkanı Açıkladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada, elektrik faturalarına ilişkin yeni düzenlemenin ne zaman yürürlüğe gireceğini belirledi. Erdoğan, anlaşmanın ayrıntılarını neredeyse hiç paylaşmadı.

2022’de girişimizi izleyen büyük elektrik artışı, yeni aşamalı tarifenin getirilmesiyle 150kW sınırının üzerindeki elektrik tüketicileri için %100 den fazla artış gibi görünüyordu. 150kW limitinin çok düşük olduğu yönündeki geri bildirimler üzerine limit 210kW’a yükseltilse de elektrik faturaları ile ilgili tartışmalar devam etti.

Görüşmeler devam ederken cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın önemli bir açıklama yaptı. İbrahim Kalın, elektrik faturasında mutlaka yeni tedbirler uygulanacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda yeni bir talimat yayınladığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçen hafta konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan uzun süredir beklenen elektrik yönetmeliğine ilişkin yeni bir açıklama geldi.

‘Elektrik Faturalarını Düşürecek’ Yeni düzenleme 1 Mart’ta yürürlüğe girecek

elektrik faturaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyaretinin ardından gelen sorulara yanıt olarak, şu anda halkın yararına olacak yeni bir anlaşma üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Erdoğan, söz konusu düzenlemenin 1 Mart’ta yürürlüğe gireceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı anlaşmayla ilgili detayları paylaşmasa da şu açıklamayı yaptı:

“210 kilovatsaate kadarki indirimli tarifede ve 210 kilovatsaatin üstündeki birim fiyatlarda vatandaşlarımızın lehine olacak yeni bir düzenleme imkânı üzerinde şu anda çalışılıyor. Esnaf ve sanatkârlar için de indirimli bir tarife söz konusu olabilecek. Sivil toplum kuruluşlarının elektrik aboneliği de ticarethane statüsünden konut statüsüne dönüştürülecek. 1 Mart itibarıyla bu uygulamaya geçmeyi planlıyoruz. Bu adım da milletimizin sesine kulak verdiğimizin göstergesidir. Vatandaşlarımızı rahatlatacak çözümler sunmaya devam edeceğiz.”


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara