Elon Musk Davalık Oldu.


Elon Musk Davalık Oldu. Bir grup Twitter hissedarı Elon Musk’a dava açtı. Davanın nedeninin hisse senedi manipülasyonu olduğu söyleniyor. İşte Elon Musk’ın başını ağrıtması muhtemel olayın detayları…

Milyarder iş adamı Elon Musk, Twitter’ı satın alma kararıyla bir süredir gündemdeydi. Kafa karıştırıcı olaylara rağmen Musk, satış gerçekleşmeden önce Twitter’da mahkemeye çıktı. Zira son bilgilere göre bir grup Twitter hissedarı Elon Musk’a dava açtı. Bu davanın nedeni Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarını manipüle etmekle suçlanması.

Elon Musk, bir süre önce Twitter satın almaktan vazgeçtiğini öne süren bir açıklama yayınladı. Bu açıklamaya göre, platformdaki hesapların önemli bir kısmı sahte ve bu da bir satış sözleşmesine uymamaktadır. Milyarder işadamı, sahte hesapların oranının yüzde 5’in altında olduğunu gösteren hesaplamalara ve belgelere ihtiyacı olduğunu söyledi. Davacı hissedarlar, Elon Musk’ın bilerek bu tür açıklamalar yaptığını ve Twitter hissesini düşürmeye çalıştığını iddia ediyor.

Elon Musk Davalık Oldu. İddialara göre “Yapılanlar yasa dışı!”

Elon Musk Davalık Oldu.

Şikayet belgesinde yer alan iddialara göre Elon Musk’ın iddiaları hukuka aykırı. Çünkü olumsuz beyanları Twitter satın alma sözleşmesinin şartlarına uymuyor. Tüm bu suçlamalar, incelenmek üzere San Francisco eyaletindeki federal bölge mahkemesine gitti.

Twitter olayla ilgili bir açıklama yapmadı. Elon Musk’ın Twitter hesabına baktığımızda konuyla alakasının olmadığını görüyoruz. Soruşturmanın nasıl ilerleyeceğini ve bu parçanın sonunda Elon Musk’ın neyle karşılaşacağını kimse bilmiyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara