Elon Musk Twitter’ın En Büyük Ortağı Oldu. Tek Seferde Milyarlarca Dolar Verdi.


Elon Musk Twitter’ın En Büyük Ortağı Oldu. Tek Seferde Milyarlarca Dolar Verdi. Elon Musk, bugün şaşırtıcı bir şekilde açıklanan belgeyle en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da resmi olarak %9,2 hisse satın aldı! Musk, bu satın alma ile Twitter’ın en büyük hissedarı oldu.

Bloomberg’in geçtiğimiz dakikalarda paylaştığı bir haber dünya gündemine oturdu. Tesla ve SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, sosyal platformu Twitter’dan hisse satın aldı. Paylaşılan detaylara göre Musk, Twitter’da %9,2 hisse satın alarak platformun en büyük hissedarı oldu.

Elon Musk da geçtiğimiz hafta Twitter hesabından yaptığı bir ankette bu kararının sinyalini verdi. Musk yaptığı ankette, şirketin ifade özgürlüğü ilkelerine uyup uymadığını sordu ve kullanıcıların yanıtı “hayır” oldu. Soruşturmanın bir parçası olan Musk, “Bu soruşturmanın sonucu çok önemli olacak. Lütfen dikkatlice oy verin. Notlarını bıraktı.

Elon Musk Twitter’ın En Büyük Ortağı Oldu. Twitter hisseleri uçtu:

Elon Musk Twitter

Elon Musk, Twitter hisselerinin yüzde 9.2’sini toplam 2.89 milyar dolara satın aldı ve şirketin 73 milyon 86.938 hissesini kendi adına devretti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından paylaşılan ve resmileştirilen işlem, Twitter hisselerinin de yükselmesine neden oldu. Haberi duyduktan birkaç dakika sonra Twitter hisseleri %10’dan fazla yükseldi.

Musk Elon, Paragon CEO’suyla birlikte, Jack Dorsey’in istifasının ardından Jack Dorsey’in istifasının ardından Paragon CEO’suyla birlikte gelen harika bir incelemedir. Agrawal, daha önce açıklamasında daha hızlı bir güvenilirlik ve karar vermeye söz verdi ve ürünlerin uygulanmasını iyileştirdi. Şirket ayrıca yıllık geliri 7,5 milyar dolara artırmak ve 2023 yılına kadar 315 milyon günlük kullanıcıya ulaşmalarını da açıkladı.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara