Facebook çalışanı şirketin kirli kıyafetlerini döküyor: Ellerim kana bulanmış gibi hissediyorum


Facebook çalışanı şirketin kirli kıyafetlerini döküyor. Facebook’un kirli çamaşırları eski çalışanlarından akmaya devam ediyor. Eski yönetici Frances Haugen’in geçtiğimiz haftalarda yaptığı itirafların ardından bu kez veri bilimi bölümünde çalışan Sophie Zang, sosyal medya platformunun dezenformasyon ve nefret söylemi ile mücadele etmek için yeterince çalışmadığını söyledi.

Sophie Zhang, Facebook’ta yaklaşık üç yıl veri bilimcisi olarak çalıştığını, ancak daha sonra performans sorunları nedeniyle şirketten kovulduğunu söyledi.

CNN Business‘a açıklama yapan genç kadın, Facebook’un nefret söylemini ve yanlış bilgilendirmeyi önlemek için yeterince çalışmadığını ve “Facebook gençler için zehirlidir” ifadelerini kullanan Frances Haugen gibi Kongre önünde ifade vermek istediğini söyledi.

Facebook Çalışanı: “Şirket Platformun Kötüye Kullanılmasına Göz Yumuyor”

Facebook çalışanı şirketin kirli kıyafetlerini döküyor

Facebook’un kuralları ihlal ettiğini gösteren belgeleri daha önce ABD kolluk kuvvetlerine teslim ettiğini ifade eden Zhang, Frances Haugen’in geçtiğimiz haftalarda yaptığı Senato konuşmasının ardından cesaretlendiğini ve birçok kuruluşa göstermesi gereken belgeler olduğunu söyledi. FBI dahil. Eski çalışan, polise verdiği belgelere ilişkin “Anladığım kadarıyla soruşturma devam ediyor” dedi.

Zhang’ın ifadesinde, “aylık aktif kullanıcılar ABD dışında yaşasa da Facebook, platformu ABD dışındaki ülkelerde güvence altına almak ve platformun kötüye kullanılmasına tolerans göstermek için hiçbir çaba göstermemektedir.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir