HEKİMSEN duyurdu: Doktorlar Mayısta Toplamda 6 Gün İşi Bırakıyor.


HEKİMSEN

HEKİMSEN, sosyal medya hesaplarından Mayıs ayında toplam 6 gün izin alacağını duyurdu.Çalışma koşullarını iyileştirmek için doktorlar defalarca grevler düzenledi.

Tıp uzmanlarından ve özellikle doktorlardan her gün şikayetler gelmeye devam ederken, Amerika Birleşik Devletleri’nde sesini duyurmak isteyen doktorlar farklı zamanlarda Türkiye’de greve gidiyor. HEKİMSEN tarafından bugün gelecek ay yapılacak olan izin çalışması paylaşıldı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda HEKİMSEN, Mayıs ayında kendisi ve tüm çalışma arkadaşlarının toplam 6 gün işsiz kalacaklarını duyurdu. Sağlık Bakanlığı’na şunları söyledi: Tükenen sabrımızla, mesleğimizin itibarı için söz değil icraat bekliyoruz.

Başlıklar

HEKİMSEN’in duyurusu:

Doktorlar Ne İstiyor?

HEKİMSEN tarafından 5-6, 17, 18 ve 27-28 Mayıs tarihlerinde gözaltına alınacak olan HEKİMSEN ve daha önce greve imza atan tüm doktorlar ortak bir talepte bulundu. Doktorlar ağır çalışma koşulları, sağlıkta şiddet, kargaşa ve ücretler gibi sorunların düzeltilmesini istiyor.

Peki vatandaş ne yapacak?

Kapanma süresince, resmi tatillerde tıbbi hizmetler verilmeye devam edilecektir. Bu nedenle vatandaşlardan acil durumlar dışında tıbbi tesis ve kurumlara yaklaşmamaları istenecek. Grev sırasında acil hastaları, diyaliz hastaları, tehlikeli acil durumlarda hamileler, çocuk acilleri, kanser hastaları ve yoğun bakım hastalarının bakımı etkilenmeyecek.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara