“İnstagram Profilime Kim Baktı?” Artık Görebileceksiniz!


“İnstagram Profilime Kim Baktı?” Artık Görebileceksiniz! Instagram kullanıcılarının uzun zamandır beklediği şey gerçek oluyor. İşte konuyla ilgili detaylar.

instagram Profilime Kim Baktı?

Instagram kullanıcılarının uzun zamandır hayalini kurduğu bir şey var. Ayrıca Instagram profilini kimlerin gördüğünü yani kullanıcıları kimin takip ettiğini de görebilmektir.

Sızdırılan bilgilere göre bu özellik yakında Instagram’a da eklenebilir. ABD merkezli bir rapora göre Facebook, bu özelliğin nabzını test ediyor. Yeni güncelleme ile birlikte “Profilimi kimler görüyor” şeklinde bir sekme açılacak. Bu sekmeye tıklayarak gün içinde profilinizi kimlerin görüntülediğini görebileceksiniz.

Elbette Facebook bu özelliği ücretsiz olarak sunmak niyetinde değil. Ayrıca Profilimi Ziyaret Eden Kişiler özelliğinin de belirli bir aylık abonelik ücretine tabi olacağı belirtiliyor.

instagram Profilime Kim Baktı?

“İnstagram Profilime Kim Baktı?” Artık Instagram’da profilinize bakanları görebileceksiniz

Bu özelliği kullanmak için Instagram’da aylık abonelik başlatmanız gerekir. Aboneliğiniz sırasında profilinizi görüntüleyen herkesi görebilirsiniz. Ayrıca profilinize bakanlar bu özelliği kullandığınızı bilmeyeceklerdir.

Diğer bir deyişle, profiliniz bu özelliğe abone olduğunuzu göstermiyor. Bu özellik ilk başta kulağa hoş gelebilir. Ama ödenmiş olması ve bu ücretin her ay alınması pek etik değil.

Facebook, bu özellik kullanıma sunulmadan önce belirli bölgelerde beta çalışmaları yapacak. Bu çalışmaların temel amacı, kullanıcıların yeni fonksiyona tepki vermesidir. Facebook, Instagram’da para kazanmanın yeni yollarını yaratırken, mevcut kullanıcı tabanını da kaybetmek istemiyor.

Bu arada şunu da dipnot olarak hatırlatmak isterim. Bu sadece basit bir ifadedir. Bu nedenle gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz kesin olarak bilinmiyor. Hala bekleyip görmek zorundayız.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir