iOS 14.4.2 Güncellemesi Yayınlandı


Apple, iOS 14.4.2 Güvenlik güncellemesini 27 Mart 2021 tarihinde (Bu Gece) yayınladı. Güvenlik açığı ile ilgili düzeltmeleri kapsayan iOS 14.4.2 güncellemesi yayınlandı. iPhone, iPad ve Apple Watch cihazlarında bulunan özel verilerin erişimine izin veren güvenlik açığı bu güncelleme ile kapatıldı.

Kötü amaçlı içeriklerin Apple mobil cihazlarındaki özel verilere erişmesine izin verebilecek bir güvenlik açığı keşfedilmesinin hemen ardından Apple, yayınladığı güncellemeyi tüm kullanıcılarından yüklemesini istedi.

iOS 14.4.2 Güncellemesi

iOS 14.4.2 Güncellemesi Güvenlik Önlemleri

Apple Cumartesi gecesi , iPhone , iPad ve Apple Watch kullanıcılarının kişisel bilgilerini potansiyel bilgisayar korsanlarına gönderebilecek bir güvenlik açığını kapatan iOS 14.4.2 sürümünü yayınladı. Güncelleştirme, bilgisayar korsanlarının etkilenen cihazlara kötü amaçlı kod eklemesine izin veren ve onlara kullanıcıların özel verilerine – ad, e-posta adresi gibi ayrıntılara – erişim izni veren bir güvenlik açığının keşfedilmesine yanıt olarak yapılmıştır.

iPhone ve iPad kullanıcıları için iOS 14.4.2 artık yayında ve indirilebilir. İPhone 6 , iPhone 5s ve birkaç iPad modeli gibi daha eski cihazlar için , iOS 12.5.2 sürümü ile güncellenerek güvenlik açığı kapatılabilir. Apple Watch kullanıcılarının WatchOS 7.3.3’e ihtiyacı olacaktır.

iOS Son Sürüm Hangisi?

Apple, 27 Mart tarihinde iOS 14.4.2 sürümünü son olarak yayınlamıştır.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara