Orman Yangınlarıyla Mücadele İçin Kullanılan Personel ve Araç Sayıları Açıklandı


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, son günlerde Türkiye’yi etkisi altına alan büyük orman yangınları için yaklaşık olarak 4 bin personelin seferber olduğunu, bu süre zarfında 9 İHA, 3 uçak ve 38 helikopter ile havadan müdahale edildiğini açıkladı.

Türkiye’nin dört bir yanını saran ve ardında büyük yıkımlar bırakan orman yangınları, yavaş yavaş kontrol altına alınmaya başladı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada 21 ilde çıkan 63 yangından 42’sinin kontrol altına alındığını, çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Gittikçe devasa boyutlara doğru oluşan yangınlar sebebiyle insanların aklına gelen ilk sorulardan biri de, yangınlara kaç personelin, hangi ekipmanlarla müdahale ettiği oldu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yine Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile son iki günde ortaya çıkan orman yangınlarına müdahale etmek için kullanılan araçları ve personel sayılarını paylaştı.

“Devletimiz Ormanlarımız İçin Seferber Oluyor”  işte orman yangınlarıyla ilgili paylaşılan görsel.

Başkan Fahrettin Altun, “Devletimiz Ormanlarımız İçin Seferber Oluyor” başlığı altında yaklaşık 4 bin personelin, tüm Türkiye’nin yarısını etkisi altına alan orman yangınları ile hem havadan hem de karadan mücadele içerisinde olduklarını dile getirdi. Altun, aynı zamanda yangınlar için 3 uçağın, 9 İHA’nın ve 38 helikopterin devreye girdiğini belirtirken, bu süre zarfında 20 bin 400 öğün yemek dağıtıldığını vurguladı.

Fahrettin Altun’un sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu detaylar yer aldı; “İlgili kurum ve kuruluşlarımız, yaklaşık 4 bin personel, yüzlerce araç ve ekipmanla 21 ilimizde çıkan orman yangınlarına karşı havadan ve karadan müdahale ediyor. İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alınmıştır. Söndürme çalışmaları titizlikle devam ediyor.”

Peki sizler tüm bunların yeterli olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlarda buluşalım.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara