iPhone 13 Özellikleri Hakkında Yeni Bilgiler


Apple tarafınndan önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen iPhone 13 özellikleri ile ilgili olarak sızdırılan yeni bilgiler doğruysa eğer, Apple, iPhone 13 özellikleri ile şuana kadar üretilmiş en iyi iPhone akıllı telefon modelini üretmiş olacak.

Gelen bilgilere göre Apple, iPhone 13 özellikleri ile ilgili çalışmalara devam ederken batarya konusunda büyük bir atılım gerçekleştirecek. Bugüne kadar iPhone kullanan milyonlarca kişi neredeyse her modelinde yer alan düşük bataryasından dolayı Apple’ı eleştiri yağmuruna tutmaktaydı. Apple, gelen bu eleştirileri dikkate almış gibi görünüyor.

iPhone 13 Özellikleri

iPhone 13 Özellikleri Batarya

Apple, geliştirme aşamasında olan iPhone 13 modeli ile ilgili olarak daha yüksek kapasiteye sahip batarya ile geleceği bildirildi. Ayrıca ekran ile ilgili de yeni bir teknoloji ile üretilen LTPO (Low Temperature Polycrystalline Oxide) ekran kullanılması bekleniyor. Bu ekranın en büyük özelliği ise telefon bataryasını tasarruflu olarak kullanıyor olması.

iPhone 13 Ekran Özellikleri

Apple, yeni iPhone modelinde kullanacağı ekranın LTPO teknolojisine sahip bir ekran olacağı iddia edildi. LTPO ekran sayesinde enerjiden tasarruf etmeyi planlayan Apple, bu sayede bataryanın daha uzun bir kullanım süresi sunacağını düşünüyor. iPhone 13 modellerinin 60HZ’lık LTPO ekran ile geleceği belirtilirken iPhone 13 Pro versiyonlarının ise 120 Hz LTPO ekran ile geleceği iddia edildi.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir