Doların düşüşüyle ​​birlikte iPhone fiyatları da düşecek mi?


Doların düşüşüyle ​​birlikte iPhone fiyatları da düşecek mi? ABD doları dün itibariyle 17 lire seviyesinde seyrederek 12 lire kadar düştü. Peki teknoloji ürünlerinde indirim olacak mı?

Doların düşüşüyle ​​birlikte iPhone fiyatları da düşecek mi?

Uzun süredir 17 TL aralığında seyreden dolar kuru dünkü açıklamaların ardından 12 TL’ye geriledi. Peki, çığır açan Apple, bu düşüş karşısında ürün fiyatlarını düşürecek mi?

Dolar Düştü, iPhone fiyatları düşecek mi?

Doların düşüşüyle ​​birlikte iPhone fiyatları da düşecek mi?

Bugünün en güçlü Apple iPhone 13’ü ABD’de 799 dolardan başlayan fiyatlarla, AppleTürkiye’nin son dolar kuru artışının ardından 21. 00 TL’ye yükseldi. Uluslararası fiyatı düşük kura çevirdiğimizde fiyatı 10.350 TL (vergi hariç) olarak görüyoruz. Satış fiyatına göre 17.000 TL yeni dolar kurundan alabiliriz. Tabii ki, bir indirimle.

Apple’ın App Store’daki uygulama içi satın almalar ve diğer fiyatlar için dolar bazında 17 TL’ye dayandığı kuralı geçerliliğini koruyor. Fiyatta beklenen bu düşüş elbette doların sabit kalmasına bağlı.

Unutulmamalıdır ki, sadece Apple değil, Türkiye’deki birçok teknoloji tedarikçisi, genel fiyat değişmeden söz konusu istikrarı hala bekliyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara