Kabine Toplantısı Bugün, Yeni Yasaklar Gündemde


Kabine toplantısı bugün yapılacak. Son günlerde artan vaka sayılarının ele alınacağı Kabina toplantısı bugün (29 Mart 2021( toplanıyor. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün saat 15:30’da toplanacak. Yeni yasaklar gelecek mi? kabine kararları yasakları olacak mı gibi sorular gündemde olacak.

Geçtiğimiz ay yeni normalleşme süreci ile birlikte birçok ilde hafta sonu yasağı kaldırılmış, bazı illerde ise sadece Pazar günü kısıtlamalara devam edilmişti. Fakat, okulların açılması ve diğer birçok etkinliğe izin verilmesinin ardından vaka sayısı hızla artarak günlük 30 bin vaka sayısına ulaştı.

Hafta sonu yasakları gelecek mi?

Hafta sonu yasaklarının tüm illerde tekrar geri getirilmesi en çok gündeme gelen kısıtlamalar arasında yer alıyor. Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte haftasonları vatandaşların sıklıkla dışarı çıktığı ve bu yüzden virüsün yayılma hızının da gittikçe arttığı gözlemleniyor.

Risk Haritası Güncellenecek mi?

Yeni normalleşme süreci ile birlikte yayınlanan risk haritasının aradan geçen bir ayın ardından risk haritasının tekrar güncellenerek il bazlı kısıtlamaların farklı şekillerde uygulanması da gündeme alınacak.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara