Kamu Bankalarında ”Çekilen Kredi 1 hafta Hesapta bekletilecek” iddiası gündeme oturdu.


kredi

Kamu Bankalarında ”Çekilen Kredi 1 hafta Hesapta bekletilecek” iddiası gündeme oturdu. Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Prof. Şenol Babuşçu’dan yapılan yeni açıklamaya göre, kamu bankaları müşterileri için tartışma yaratacak yeni bir uygulama başlattı. Bu uygulama kapsamında müşteriler hesaplarından çekmiş oldukları kredileri 1 hafta süreyle tutmak zorunda kalacaklar.

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu geçtiğimiz haftalarda kamu ve özel bankalardan alınan kredilerin yabancı para, altın ve kripto para gibi çeşitli yatırım araçlarına yatırılmasını önlemek için yeni bir önlem uygulamaya koydu. Bu çerçevede kredi alacak tüketiciler ile krediyi bu amaçla kullanmayacaklarına dair taahhütname imzalanmaya başlanmıştır.

Türkiye’de bankacılık sektöründe son derece önemli olan bu uygulamanın ardından bugün sektörden bir çarpıcı açıklama daha geldi. Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı ve Halkbank GS eski Yönetim Kurulu Üyesi. Dr. Şenol Babuşçu, kamu bankalarında yürürlükte olan yeni bir yükümlülüğü paylaşıyor.

Kamu bankalarından kredi çekecekleri ilgilendiren o iddia:

”tweet’i göremiyorsanız BURAYA tıklayınız.”

Başkent Üniversitesi Uluslararası Bankacılık ve Finans Fakültesi Dekanı Prof. Şenol Babuşçu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kamu bankalarında kredi kullanan müşterilere kullandıkları kredileri bir hafta vadesiz hesaplarda tutma zorunluluğunun getirildiğini duyurdu. Bu uygulama hakkında henüz resmi bir açıklama yok.

Müşterilerin bu kamu bankası kredisini kullanmalarının kısıtlanmasının amacı da belirsizdir. Bu yaklaşımı benimseyen kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası’dır.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara