KPSS 2021/1 Tercih Sonuçları Açıklandı


OSYM, 1.027 kişilik kadroya 70 binden fazla kişinin başvuru yaptığı KPSS 2021/1 Tercih Sonuçları Açıklandı. sonuc.osym.gov.tr adresinde yer alan sonuçlara T.C Kimlik  Numarası ve OSYM AİS şifresiyle rahatlıkla ulaşılabiliyor.

Kamu  personeli olmak isteyen yüzbinlerce aday, geçtiğimiz dönemlerde KPSS sınavına girerek şanslarını denemişti. Özellikle son günlerde, sınava giren vatandaşları çok büyük heyecan sarmıştı. Çünkü ÖSYM, KPSS-2021/1 ‘in sonuçlarını açıkladı.

KPSS 2021/1 Tercih Sonuçları Açıklandı

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre boş kadro sayısı 1.027 idi. Bu kontenjanlara başvuran aday sayısı ise 70.173 olarak açıklandı. Boş kadrolara 1.020 vatandaşın yerleştirildiğini duyuran kuyum, 7 kontenjanın ise boş kaldığını açıkladı. Peki KPSS sonuçları nasıl sorgulanır?

Tercih Sonuçları Açıklandı, ÖSYM AİS’te yer alıyor

KPPS-2021/1 yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin AİS(Aday İşlemleri Sayfası)’nda yayınlandı. Sisteme giriş yapanlar, yaptıkları kadro tercihlerine göre yerleştirilip, yerleştirilmediklerini öğrenebiliyorlar. Eğer siz de KPSS-2021/1 sonucunuzu sorgulamak isterseniz sonuc.osym.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. 

sonuc.osym.gov.tr sitesine girdikten sonra T.C Kimlik Numaranız ve ÖSYM’ nin Aday İşlemleri Sistemi’ne Ait olan şifrenizi girerek, KPSS-2021/1 sonucunuzu görebilirsiniz. Eğer ÖSYM (AİS)  şifrenizi unuttuysanız, e-Devlet aracılığı ile de sonucunuza ulaşabilirsiniz. 


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara