Kripto Paralara Dibe Vurdu! İşte İnanılmaz Düşüşün Sebebi:


Kripto Paralara Dibe Vurdu! İşte İnanılmaz Düşüşün Sebebi: Geçen haftanın ortasına kadar gülümsemesini koruyan kripto piyasası bu haftaya keskin bir düşüşle başladı. Düşüşü ABD Merkez Bankası‘nın enflasyon açıklaması tetikledi.

Geçen haftanın ortasına kadar yükselişini sürdüren ve yatırımcıları gülümseten kripto para piyasası, özellikle Çarşamba günkü büyük düşüşle birlikte yeniden istikrar kazanmaya başladı. Hafta sonuna kadar bir süredir düşüşte olan piyasa dün önemli bir düşüş daha kaydetti.

4 Nisan’da 46.000 doların üzerinde yeni haftaya giren Bitcoin, 5 ve 6 Nisan’da düşüşlerle 43.000 dolara döndü. Haftayı 42 binde kapatan Bitcoin, yeni haftanın ilk gününde konsolide ivme kazandı. Bitcoin günü dün başlayan 39.200 dolarlık düşüşle kapattı. Yazma sırasında, Bitcoin 39.900 dolar seviyesi civarında geziniyor.

Popüler kripto para birimlerinde de düşüş vardı!

Ether(ETH)

Kripto Paralar

BNB:

SOL:

XRP:

LUNA:

DOGE:

Kripto Paralardaki Düşüş Neden Yaşandı?

Bitcoin’in bu ay ilk kez 40.000 doların altına düştüğü düşüş, birçok uzman tarafından ABD Merkez Bankası’nın krizle mücadele etmek için para politikasını sıkılaştıracağı beklentilerine bağlandı. Merkez Bankası’nın Salı günkü enflasyon açıklaması da bu beklentileri güçlendirdi ve piyasayı aşağı çekti. Düşüş sadece kripto pazarında değil diğer pazarlarda da gözlendi.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir