Mazot Zamlarından Sonra TIR Şoförleri Tehdit Etti: Kontak Kapatır, Yolları Kilitleriz.


Mazot Zamlarından Sonra TIR Şoförleri Tehdit Etti: Kontak Kapatır, Yolları Kilitleriz. Kamyoncular son dalgalanmaya isyan etti. İstanbul’da buluşan sürücüler, kendileri için bir anlaşma olmaması halinde yakın temas halinde olacaklarını söyledi. Böyle bir durum başta e-ticaret olmak üzere tüm sektörleri etkileyebilir.

Maalesef son dönemde Türkiye’nin en sinir bozucu gerçeği fiyat artışı oldu. Yakın zamanda destek almamış ürün grubu kalmadı. Bunun sonucunda toplumun farklı kesimlerinden tepkiler artmaya başladı. Yaşananlara tepki gösterenler ise tır şoförleri. Sözler neredeyse tehditkar hale geldi…

Akaryakıt fiyatları başta olmak üzere son olaylara tepki gösteren kamyoncular, İstanbul Tuzla’daki Kurtköy test istasyonunun önünde toplandı. Bir basın bülteninde sürücüler, yük gemilerine ilişkin düzenleme ihtiyacını açıklıyor. Yapılan açıklamaların en önemli noktası ise iletişimi kesme fikri. Kamyon sürücüleri, herhangi bir düzenleme olmaması durumunda iletişimi kapatacaklarına söz verdi. Bu durum Türkiye’de birçok alana zarar verebilir.

TIR şoförleri: Sesimizi duyurmak istiyoruz

Mazot Zamlarından Sonra TIR Şoförleri Tehdit Etti: Kontak Kapatır, Yolları Kilitleriz.

Kurtköy Muayene İstasyonu önünde açıklama yapan şoförlerden bir tanesi şöyle konuştu: “Bugün taksiciler hakkını savunuyorken, belediyeler otobüslere zam yapıyorken bizler halen muzdarip durumdayız. Biz yetkililere buradan sesimizi duyurmak istiyoruz. Bizler ülkemizin bel kemiğiyiz. Ülkemizin bütün yükünü biz nakliyeciler olarak taşımaktayız. Bu soruna bir çözüm bulunmadığı zaman kontak kapatmasını da biliriz, yolları kilitlemesini de biliriz. Bunu da yetkililere buradan duyuruyoruz.”

Başka bir şoför tarafından yapılan açıklamalarda ise “Burada bulunmamızın sebebi siyasetle hiçbir alakası yoktur. Hepimiz emeğimiz ve alın terimiz için buradayız. Sebebi de bugünkü bütün zamları kapsamaktadır. Bugün mazotun artışı, elektriğin artışı, doğal gazın artışı, her türlü zam bize zarar olarak yansımaktadır. Tüm dostlar olarak burada toplandık, kontak kapatmak istiyoruz. Taleplerimizi dile getirmek istiyoruz. Defalarca zam geliyor ama bizim ücretlerimize hiçbir zam yok. Bugün esnaf odası, ticaret odası, şoförler odası bizden vergi almalarına rağmen bize karşı bir yapılandırma, bir düzenleme getirmiyor. Bunun için biz burada bulunuyoruz. Bir düzenleme istiyoruz. Devletin bunu yapacağına inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi…


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir