“Mazota 2,60 TL Zam Gelecek” İddialar ile ilgili EPGİS’ten Açıklama Geldi


“Mazota 2,60 TL Zam Gelecek” İddialar ile ilgili EPGİS’ten Açıklama Geldi. EPGİS “Zorunlu Bilgilendirme. Sosyal medyada ve bazı basın organlarında bugün motorine 2,60 TL/LT zam geleceği bilgisi yayılmaktadır. Bugün için herhangi bir ürüne zam beklentisi yoktur. Yarın için ise bugün piyasalarda oluşacak değerler belirleyici olacaktır.”

Sektör kaynaklarından yapılan açıklamaya göre dizel bu gece tarihin en büyük fiyat artışlarından birini yaşayacak. Açıklama doğruysa motorin 30 TL’yi geçecek…

Sanayi kaynaklarından gelen iddialara göre bu gece yarısına kadar motorinin fiyatı 2,60 TL artacak. Gerçek şu ki, dizel kaynaklı artış ulaşım sektörünü de doğrudan etkileyecek. Taşınan tüm kamyonlar dizel olduğu için. Özet; Bu akşamdan itibaren marketten aldığımız domatesler ve teknoloji ürünleri dolaylı olarak artacak.

“Mazota 2,60 TL Zam Gelecek” İddialarından sonra Büyük şehirlerdeki durum nasıl değişecek?

Mazot

Sektör kaynaklarının beklentileri gerçekleşse ve motorine 2,60 TL zam gelseydi İzmir, İstanbul ve Ankara’daki fiyatlar şöyle değişecekti;

  • İstanbul (Avrupa): 30,44 TL
  • Ankara: 30,55 TL
  • İzmir: 30,56 TL

Fiyatları Opet’in resmi internet sitesinden aldığımızı ve piyasa serbestisinin fiyatları değiştirebileceğini belirtelim.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara