Microsoft Yapay Zeka Üreticisi Nuance’ı Satın Alıyor


Microsoft, dünyanın en iyi yapay zeka firması arasında yer alan Nuance Communications firmasını satın almak için görüşmelere başladığı duyuruldu. Microsoft’un yapay zeka teknolojisi üzerinde yapacağı çalışmalarda kullanmayı planladığı teknolojileri geliştirmek için Nuance Communications firmasını satın alması bekleniyor.

16 Milyar dolara konuşma teknolojisi ve yapay zeka teknolojileri üzerinde çalışan firmayı satın almak için bir dizi görüşmenin gerçekleştiği aktarılırken Microsoft ve Nuance firması konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Gizli bir kaynaktan edinilen bilgilere göre fiyat konusunda pazarlığın devam ettiği ve hisse başına 56 dolar gibi bir rakam üzerinde anlaşmanın sağlama olanağının yüksek olduğu belirtildi. Anlaşmanın sağlanması halinde Pazartesi günü firmaların karşılıklı açıklama yaparak satın alma işleminin duyurulacağı söylenmekte.

Microsoft

Microsoft Nuance Satın Alımı

Microsoft tarafından satın alınacağı ilk olarak Bloomberg News tarafından duyurulmuştu. (https://bloom.bg/2Qgfm7e) Haber kaynağı tarafından görüşmelerin son aşamaya gelindiği duyurulmuş olsa da henüz resmi olarak bir anlaşma sağlandığı söylenemez. Microsoft’un önümüzdeki yıllarda üreteceği teknolojiler için kullanmayı planladığı şirket sayesinde hem kendi yapay zeka asistanı Cortana’yı geliştireceği ve aynı zamanda yeni hizmetlerinde de yapay zeka ve konuşma teknolojisini kullanması bekleniyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir