Omicron Varyantının Belirtileri Açıklandı


Omicron varyantının yepyeni imzaları ortaya çıktı. İngiltere’deki açıklamalara göre, omicron varyantı olan kişilerde en belirgin semptom avuç içi ve ayak tabanlarında kabarma ve kaşıntıdır.

Omicron Varyantının Belirtileri Nelerdir?

Omicron varyantının yepyeni imzaları ortaya çıktı. İngiltere’deki açıklamalara göre, omikron varyantı olan kişilerde en belirgin semptom avuç içi ve ayak tabanlarında kabarma ve kaşıntıdır.

Küresel koronavirüs gündemi, omikron varyasyonu nedeniyle yeniden karamsar hale geldi. Yüksek bulaşma hızı nedeniyle, ani salgın sayısı bazı ülkelerde sınırlı kararlara yol açtı. Sürecin nasıl devam edeceği bilinmiyor ancak bilim insanları tarafından yapılan son araştırmalar, omicron varyantının neden olduğu COVID19 hastalığında tamamen yeni bir semptom olduğunu ortaya koydu.

Birleşik Krallık’ın kendi Hayat Eve Sığar benzeri uygulaması olarak bilinen “COVID Symptom Research” uygulamasından alınan verilere bakıldığında uzmanlar, yüksek ateş ve öksürük gibi semptomların ağırlıklı olarak omicron varyantında ve diğer varyasyonlarda olduğunu bildirdi. Ancak, önemli bilgiler göz önüne alındığında, bilim adamları, omikron varyantına sahip olduklarını düşünen kişilerin el ve ayaklarındaki değişiklikleri izlemesi gerektiğini söylüyor. Bunun nedeni, omikronların ellerde ve ayaklarda semptomları olmasıdır.

Omicron Varyantının Belirtileri Açıklandı! Cildinizdeki kabarcık ve kaşıntıya dikkat

Omicron Varyantının Belirtileri Açıklandı

COVID Semptom Çalışmasından elde edilen verilere göre, koronavirüsün omikron varyantının en belirgin semptomlarından biri kabarma ve kaşıntılı cilttir. Uzmanlar özellikle avuç içi ve ayak tabanlarında oluşan kaşıntı ve kabarmaların şiddetli olduğunu ve bu semptomun omicron varyantının en belirgin semptomu olduğunu öne sürüyorlar.

Omicron varyantının cilt üzerindeki etkileri bunlarla sınırlı değildir. Araştırmalar, döküntü ve döküntü benzeri durumun dirseklerde, dizlerde, ellerde ve ayakların üst kısımlarında meydana geldiğini göstermektedir. Bilim adamları, hastalığın yeni bir deri hastalığının belirtisi olabileceğini doğruladılar, ancak bilim adamları, semptomların yüksek oranda görüldüğünü, ancak kaşıntı ve kabarma kadar olmadığını öne sürdüler.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir