SON DAKİKA: Amerika, Türkiye’yi ‘Seyahat Etmeyin’ Kategorisine aldı.


Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz gün Türkiye’yi ‘seyahat etmeyin’ uyarısının olduğu kategoriye ekledi. ABD, haziran ayındayken Türkiye’yi bu kategoriden çıkarmıştı.

Seyahat Etmeyin

Türkiye’de son günlerde Koronavirüs vakalarının sayısında azalmalar görülürken geçtiğimiz saatlerde Amerika Birleşik Devletleri’nden yeni bir karar daha geldi. Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, remi internet sitesinde Türkiye için olan seyahat uyarı sayfasını güncelledi. Yeni yapılan bu güncellemeyle Türkiye, en riskli ve tehlikeli kategori olan ‘4. Seviye’ye alındı.

ABD, böylece Türkiye’yi ‘seyahat etmeyin’ kategorisine aldı ve ABD vatandaşlarına Türkiye’ye doğru seyahat yapmamaları konusunda uyardı. Türkiye sayfasında yer alan bilgiler “COVID-19 nedeniyle Türkiye’ye seyahat etmeyin. Terörizm ve isteğe bağlı gözaltılar nedeniyle Türkiye’ye seyahat ederken daha dikkatli olun. Bazı bölgelerde risk arttı.” şeklindeydi.

Türkiye, haziran ayında ‘Seyahat Etmeyin’ listesinden çıkarılmıştı:

Seyahat etmeyin

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz hafta Fransız Polinezyası, Aruba, Esvatini, İzlanda, Laos, İsrail, ve Tayland’ı da yüksek riskli ülkelerin bulunduğu listeye eklemişti. ABD Dışişleri Bakanlık, haziran ayında Türkiye, İtalya, İspanya ve Fransa gibi bazı Avrupa ülkelerinin de bulunduğu 61 tane ülkeyi en yüksek riskli ülkeler listesinden çıkarmıştı.

Türkiye, geçtiğimiz hafta Almanya’nın da yüksek riskli bölgeler listesine eklendi. COVID-19 vakalarındaki yüksek artış nedeniyle Türkiye’nin de eklendiği listeye ABD, Kenya, İsrail, Vietnam ve Karadağ da dahil edilmişti.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara