Spotify’ın Clubhouse rakibi Greenroom piyasaya hızlı giriş yaptı.


Clubhouse’a en güçlü rakip olarak piyasaya giren Greenroom, Sensor Tower’ın radarından kurtulamadı. Uygulamanın kaç defa indirildiği ortaya çıktı.

Spotify, çok kısa bir zaman önce Clubhouse‘un rakibi olan Greenroom uygulamasını piyasaya sundu. Kişilerin sesli sohbet odalarında toplandığı ve belirli konular üzerinde konuştuğu uygulama, henüz çok yeni. Ancak bu durum şirketin başarısını olumsuz etkileyecek bir durum değil.

Sık sık raporlar paylaşan Sensor Tower, uygulamanın piyasaya nasıl bir giriş yaptığını bizlerle paylaştı. Yaklaşık 2 hafta önce Google Play ve App Store‘da yerini alan Greenroom, bu kısa süre içinde indirme sayılarıyla Spotify‘ı oldukça memnun etti.

Greenroom iOS ve Android‘de 100 bin indirmeyi geçti.

Kamuoyuyla paylaşılan rapora göre Greenroom, iOS‘ta toplam 141 bin indirmeye ulaşmış bulunuyor. Uygulama benzer bir başarı oranını Google Play tarafında da yakalamış durumda. Mağazanın kendi verilerine göre, indirme sayısı 100 bini aşmış bulunmakta. Ancak Sensor Tower, bu rakamın henüz doğrulanamadığını belirtiyor.

Greenroom’un en dişli rakibi Clubhouse ise 18,7 milyonu iOS’ta bulunan toplam 30,2 milyon indirmeye sahip bulunuyor. Onu yakın takipte olan 14.1 milyon indirmeyle Airtime takip etmekte. Üçüncü sırada bulunan diğer dişli rakip ise 7.6 milyon ile Spoon duruyor. Oldukça fazla ilgi gören pazarda Twitter ve Facebook gibi isimler de kendi uygulama içi hizmetleriyle bu rekabette devam ediyor.

Yeni bir başlangıç yapan bu uygulama için fena olmasa da Spotify’a kıyasla oldukça başarı duruyor şu anda. 365 milyon aktif kullanıcısı bulunan şirket, kullanıcılarının sadece küçük bir kısmını çekmiş gibi görünüyor. Fakat bu verilerin sadece 9 günlük bir süreyi kapsadığı ve ilerleyen haftalarda kullanıcı sayısının artacağı söylenebilir.

Bu konudaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.  Sizce Greenroom başarılı olabilecek mi yoksa kısa süre içerisinde piyasadan silinecek mi?


ETİKETLER :

YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara